بازدید: 292 | تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396
پروژه گردنه خنداب به اراک یکی از پروژه‌هایی است که با گذشت دو سال از آغاز عملیات اجرایی آن تنها ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل و بهره‌براری از آن نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، سالانه کلنگ ساخت پروژه‌های زیادی باتوجه به نیازهای عمرانی و مشکلات مردم، بر زمین زده می‌شود و مردم نیز انتظار دراند تا با احداث و تکمیل این پروژه‌ها از بار مشکلاتشان کاسته شود.

پروژه‌های نیمه تمام شهرستان خنداب نیز حکایت خاصی دارند، برخی از این پروژه‌ها آنقدر بر زمین مانده‌اند که در زمان افتتاح نیاز به بازسازی مجدد خواهند داشت.

پروژه‌هایی که تنها با وعده زمان، افتتاح آن‌ها مشخص می‌شود. پروژه گردنه خنداب به اراک یکی از این پروژه‌ها است که ۲ سال از عمر آن گذشته و برای تکمیل و بهره‌براری آن نیاز به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

پروژه گردنه خنداب به اراک فاقد ردیف ملی است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان:

کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان با اشاره به پروژه گردنه خنداب به اراک از سمت روستای مهرآباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: در حال حاضر اعتباری برای تکمیل این محور در نظر گرفته نشده و این پروژه فاقد ردیف ملی است.

کریمی اظهار کرد: در جلساتی که با مسئولین مربوطه داشتیم، مقرر شد از محل اعتبارات استانی مبلغی برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شود و در کنار آن پیگیری برای اخذ ردیف و جذب اعتبارات ملی نیز، ادامه پیدا کند.

وی افزود: ادامه روند پروژه نیازمند مطالعات بیشتری است و تا تکمیل مطالعات و تخصیص اعتبارات پروژه متوقف خواهد بود.

تکمیل گردنه خنداب به اراک نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار

فرماندار شهرستان خنداب:

غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب با اشاره به اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه گفت: تکمیل این پروژه در محدوده روستای نعمتیه تا مهرآباد به اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان نیازمند است، جاده‌ای نیز از سمت روستای خانقاه به نعمتیه متصل می‌شود که به علت عرض کم و پیچ‌های خطرناک باید تعریض و بهسازی شود، در مجموع برای تکمیل این گردنه به اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان نیازمند هستیم.

وی افزود: ادامه روند این پروژه نیازمند مطالعات و فاز‌بندی است چراکه تکمیل آن با اعتبارات استانی و شهرستانی امکان‌پذیر نبوده و جذب اعتبارات ملی و توجه نمایندگان شهرستان خنداب را می‌طلبد.

فرماندار شهرستان خنداب با اشاره به مشکلات پروژه گردنه خنداب به اراک گفت: ادامه روند این پروژه علاوه بر مشکلات جذب اعتبار نیازمند رفع مشکلات و مطالعات بیشتر در حوزه زیست محیطی است.

غیاثی تصریح کرد: تنها عملیاتی در ارتفاع ۳۶۰۰ متر تاج کوه انجام و مابقی عملیات چند سالی است متوقف شده است.

کاهش ۳۰ کیلومتری مسافت خنداب به اراک با بهره‌برداری از محور نعمتیه به مهرآباد

رئیس اداره شهرسازی شهرستان خنداب:

سعدی، رئیس اداره شهرسازی شهرستان خنداب درخصوص ادامه روند محور نعمتیه به مهرآباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: با ساخت این محور ۳۰ کیلومتر از طول مسیر خنداب به اراک کاسته و حجم تردد در محور خنداب به پل‌دوآب کم می‌شود.

وی افزود: این پروژه به علت نبود اعتبارات پیشرفت چندانی نداشته و تنها برای بخشی از محور نقشه‌برداری و نزدیک به ۷۰۰ متر از مسیر، کوه‌برداری شده است.

پیشرفت ۵ درصدی محور نعمتیه به مهرآباد  

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان خنداب: 

شمسی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان خنداب گفت: پروژه تاکنون کمتر از ۵ درصد پیشرفت داشته و برای آن یک میلیارد تومان هزینه شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان خنداب با اشاره به بازدید اخیر از این محور، بیان کرد: در این بازدید نمایندگان مجلس و استاندار تاکید ویژه‌ای بر ادامه روند و تکمیل این پروژه داشتند، چراکه با احداث این جاده از حجم ترافیک و تصادفات در محور پل‌دوآب کاسته و از نظر پدافند غیرعامل نیز راه جدیدی برای عبور و مرور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس و استاندار معتقدند منطقه‌ای که برای احداث این محور در نظر گرفته شده منطقه بکری است که با احداث آن از لحاظ توریستی و تفریحی کمک زیادی به اقتصاد مردم این منطقه خواهد شد.

پروژه‌های زیادی در سرتاسر کشور به چشم می‌خورند که بدون مطالعات کامل و جامع آغاز و در نیمه‌راه و به رغم هزینه‌های سرسام‌آور متوقف می‌شوند.

پروژه گردنه خنداب به اراک نیز یکی از این پروژه‌ها است که عملیات اجرایی آن از اوایل سال ۹۴ آغاز شده و به رغم گذشت ۲ سال تنها ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال حاضر نیز به بهانه انجام مطالعات و تامین اعتبار متوقف شده است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, گردنه خنداب به اراک, محور نعمتیه, نخصیص اعتبار, مطالعات اولیه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *