بازدید: 868 | تاریخ انتشار : 29 مرداد 1396
سه سالی می‌شود که هیچ یک از مسئولان شهر جاورسیان قدمی برای مرمت و بازسازی قبور مطهر شهدای این شهرستان برنداشته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، در بسیاری از کشورها به پاس قدردانی از جانفشانی سربازان یا قهرمانان ملی کشورشان شاهدیم که نمادی سمبلیک را به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آنان درست کرده و نسبت به آن ادای احترام می کنند.

شهر جاورسیان یکی از شهرهایی است که خانواده معظم شهدا دیر زمانی است که شاهد بی‌مهری مسئولان نسبت به بازسازی مزار مطهر شهدا هستند، مزارهایی که به گونه ای بنا شده که به سختی می‌توان قبور مطهر شهدا را از دیگر مزارها تشخیص داد.

شهدایی که در سالیان متمادی هیچ‌گونه رسیدگی نسبت به مزار آن‌‌ها انجام نشده و تنها راه تشخیص قبور مطهرشان، نماد یا پرچم‌هایی است که تنها چند ماهی از سال برافراشته‌ است.

بی‌مهری مسئولین شهرستانی در بازسازی قبور مطهر شهدا

ثامنی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به وضعیت گلزار مطهر شهدای شهر جاورسیان گفت: بر اساس دستورالعمل هیئت وزرا، پس از ساماندهی گلزار شهدا توسط بنیاد شهید؛ مرمت، تعویض پرچم، مراقبت و ساماندهی مجدد گلزار به شهرداری و دهیاری‌ها محول می‌شود.

ثامنی ضمن گلایه از عدم توجه شهردار جاورسیان و دهیاران نسبت به بازسازی مزار مطهر شهدای این شهرستان، بیان کرد: از ۳ سال گذشته هیچ یک از مسئولان مربوطه قدمی برای مرمت و بازسازی قبور مطهر شهدای این شهرستان برنداشته‌اند.

وی در ادامه افزود: از سال ۱۳۸۴ که مزار ۱۷ شهید بانام، شهر جاورسیان به صورت هم‌سطح ساخته شده و تا به امروز هیچ اقدامی برای بازسازی این قبور انجام نشده است. تنها ملاک برای تشخیص مزار این شهدا نماد بنیاد شهید و امور ایثارگران است که متاسفانه به اشتباه بر روی چند مزار دیگر هم هک شده است.

حرمتی که گاه به فراموشی سپرده می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب تصریح کرد: متاسفانه شاهد تعرض به محدوده قبور شهدای شهر جاورسیان هستیم به شکلی که این مکان تبدیل به محلی برای شست و شوی فرش، بازی فوتبال و ... شده‌ است. که برای رسیدگی به نگرانی‌های خانواده شهدا و حفظ حرمت مقام والای این شهیدان جلسه ساماندهی گلزار مطهر شهدا جاورسیان در آبان ماه سال ۹۵ با حضور نماینده بنیاد شهید استان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

ثامنی در ادامه گفت: شهردار جاورسیان در این جلسه متعهد شد، برای بازسازی مزار مطهر شهدا با اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران همکاری لازم را داشته باشد، اما متاسفانه به هیچ یک از تعهدات خود برای بازسازی و مراقبت از مزار مطهر شهدا تاکنون عمل نکرده است.

پایان عملیات بازسازی قبور مطهر شهدای جاورسیان تا هفته دولت

وی در پایان خاطرنشان کرد: چند ماه گذشته با دریافت اعتبار ۳۴ میلیون تومانی از اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، بازسازی این مزارها را آغاز کردیم که در هفته دولت نیز رونمایی می‌شود. حفظ حرمت شهدا بر همگان واجب بوده و احترام به قبور مطهر این عزیزان نیز رسالتی بر دوش آحاد جامعه است.

ما تا ابد به شهدا مدیون هستیم. همه ما به‌سوی مقصد اصلی و جایگاه همیشگی کوچ خواهیم کرد، در رفتن هیچ شکی نیست، اما مهم چگونه رفتن است. اللهم ارزقنی توفیق الشهادة فی سبیل‌الله.

با نگاه به مزار شهدای جاورسیان و قبور مطهر عزیزانی که با گذشت سالیان متمادی هنوز بازسازی نشده است، به آسانی درخواهیم یافت آنچه در این سال‌ها ثابت مانده بی‌مهری مسئولین شهر جاورسیان نسبت به مزار مطهر این شهدا حتی در زمان بازسازی است.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *