بازدید: 1196 | تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا طی ۲ ماه گذشته به صورت جدی اقدام به انتقال رهبران داعش از سوریه به افغانستان کرده تا از این گروه به عنوان تهدیدی برای مردم افغانستان، ایران و روسیه استفاده کند، در آینده بحران از سوریه و عراق به سمت آسیای ‌میانه منتقل خواهد شد.
حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: مسئله حقوق بشر در حال حاضر به اهرم فشاری در دست قدرت‌های استکباری برای اعمال فشار علیه کشورهای مستقل جهان تبدیل شده است.

حقوق بشر منشوری خودساخته در دست آمریکا

هانی‌زاده اظهار کرد: از نظر کشورهای غربی حقوق بشر به معنای مماشات با گروهک‌های تروریستی هم‌سو با آمریکا، غرب و اسرائیل است، در حالیکه اعدام قاچاقچیان مواد مخدر و افراد فاسد از نظر این کشورها نقض حقوق بشر محسوب می‌شود اما اعدام اندیشمندان و عالمان مخالف استکبار در کشورهایی مانند عربستان که سیاست‌های آن هم‌سو با آمریکاست، در چارچوب حقوق بشر بوده و هیچ اعتراضی نسبت به آن صورت نمی‌گیرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل، تصریح کرد: در ۴ دهه گذشته غرب کارنامه سیاهی با کشتار زندانیان ابوقریب و گوانتانامو، نقض حقوق بشر سیاه‌پوستان و حاشیه نشینان پاریس از خود به جا گذاشته است که حکایت از تعریف خودساخته آمریکا از مسئله حقوق بشر دارد.

وی در ادمه افزود: مسئله فلسطین که در طول ۷ دهه گذشته همواره در مدار توجه مسلمانان قرار داشته با سکوت جوامع غربی مواجه شد، کشتار مردم مظلوم فلسطین و اقدام گروهک‌های تروریستی در این منطقه نقض حقوق بشر تلقی نمی‌شود و کشورهای غربی از این مسئله به عنوان حق مشروع اسرائیل برای دفاع از خود یاد می‌کنند.

هانی‌زاده با اشاره به گروه تروریستی منافقین، بیان کرد: نمونه دیگر سکوت کشورهای غربی در برابر ترور ۱۷ هزار شهروند ایرانی است که توسط گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسیدند، این در حالیست که گروهک‌های تروریستی در پاریس از حقوق شهروندی بالایی برخوردار بوده و با برگزاری سمینارهای مختلف دست به ترور شهروندان ایرانی در سراسر جهان می‌زنند.

سکوت سازمان ملل در برابر جنایات تروریست‌ها

وی در ادامه افزود: این موارد نشان می‌دهد، مسئله حقوق بشر هیچ‌گاه جایگاه منصفانه‌ای در ادبیات و فرهنگ غرب ندارد و تنها به عنوان ابزار فشار علیه کشورهای مستقل جهان استفاده می‌شود، سکوت سازمان ملل در برابر کشتار مردم مسلمان یمن، بحرین و سوریه توسط گروهک‌های تروریستی دلیلی بر این ادعا است.

حمایت مستقیم آمریکا از ۱۵۰ هزار گروهک تکفیری/جدیت ایران برای نابودی تروریست‌ها

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به هزینه‌های سنگین ایران برای نابودی گروهک‌های تروریستی، گفت: شهادت بیش از ۱۶۰۰ نفر از جوانان ایرانی برای مقابله با گروهک‌های تکفیری در عراق و سوریه نشان از جدیت کشور ایران برای نابودی گروهک‌های تروریستی دارد، در حالیکه آمریکا، فرانسه، ترکیه، عربستان سعودی و انگلیس تا کنون از ۱۵۰ هزار گروهک تروریستی در سوریه و عراق حمایت مستقیم داشته‌اند.

باج‌دهی ۴۰ میلیارد دلاری عربستان به گروهک‌های تروریستی

هانی‌زاده متذکر شد: بر اساس گزارش‌های موجود عربستان در طی ۶ سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار در اختیار گروهک‌های تروریستی قرار داده و از طرف آمریکا نیز انواع سلاح‌های پیشرفته و لیزری در اختیار گروه تروریستی داعش و جبهه النصره قرار گرفته، همچنین کمک‌های اطلاعاتی زیادی از طرف اسرائیل برای این گروهک‌ها ارسال می‌شود، تمامی این موارد حاکی از تعریف دوگانه غرب و آمریکا از تروریست است.

ایران حامی تروریست؛ اتهامی نخ نما شده از سوی آمریکایی‌ها

وی در ادامه افزود: اینکه آمریکا از کشور ایران به عنوان حامی تروریست یاد می‌کند، تنها اتهامی نخ‌نما شده است که مردم جهان به خوبی به این اتهامات و اهداف آن‌ها پی‌برده‌اند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تروریسم خوب و بد، بیان کرد: امروزه این نوع از دسته‌بندی در ادبیات آمریکا بسیار پررنگ شده و جنبش‌ها و گروهک‌های تروریستی که دست‌آموز کشور آمریکا بوده و در راستای اهداف این کشور حرکت می‌کنند همانند داعش، جیش الاسلام و جبهه النصره،به عنوان تروریسم خوب و مدافع حقوق بشر تعبیر می‌شود اما تروریسمی که با منافع آمریکا در تعارض باشد تروریسم بد تلقی می‌شود.

وی در ادامه افزود: امروزه جنبش‌هایی که از استقلال ملی و کیان خود در برابر تجاوزات اسرائیل دفاع می‌کنند، همانند جنبش حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شوند.

سیاست دوگانه آمریکا در برخورد با تروریست‌ها

این کارشناس مسائل بین‌الملل، تصریح کرد: زمانی‌که آمریکا برای تقابل با اتحاد جماهیر شوروی سابق القاعده را در افغانستان با کمک عربستان سازماندهی کرد، این گروه به عنوان جنبش غیر تروریستی و مبارز تلقی می‌شد اما بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و  ایجاد تعارضات با آمریکا این جنبش به عنوان گروه تروریستی شناخته شد.

هانی‌زاده متذکر شد: ایران بزرگترین کشور قربانی تروریسم منطقه‌ای و جهانی است، تعداد زیادی از شهروندان ایرانی از رئیس جمهور و اعضای مجلس شورای اسلامی تا نیروهای مردمی در طول ۳۷ سال گذشته توسط گروهک‌های ترورریستی منافقین و فرقان به شهادت رسیده‌اند.

مسئولین باید استرداد و محاکمه سران منافقین را پیگیری کنند

وی در ادامه ضمن درخواست از نهادهای مربوطه برای تشکیل تیمی به منظور بازگرداندن گروهک تروریستی منافقین، گفت: گروهک تروریستی منافقین در حال حاضر توسط دولت فرانسه در پاریس حمایت می‌شود و متاسفانه نهادهای داخلی جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه اقدام جدی برای محاکمه و بازگرداندن تروریست‌هایی که دستشان به خون مردم بیگناه ایران آغشته شد، انجام نداند.

آمریکا جنگجویان شکست‌خورده داعش را به افغانستان منتقل کرد/ردپای داعش، از خاورمیانه تا آسیای میانه

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به گروه تروریستی داعش، بیان کرد: گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد با توجه به شکست داعش در منطقه عرسال لبنان، تلعفر، موصل عراق، دیرالزور و فرار برخی از نیروهای داعش، آمریکا طی ۲ ماه گذشته به صورت جدی اقدام به انتقال رهبران داعش از سوریه به افغانستان کرده تا از این گروه به عنوان تهدیدی برای مردم افغانستان، ایران و روسیه استفاده کند، در آینده بحران از سوریه و عراق به سمت آسیای ‌میانه منتقل خواهد شد.

هانی‌زاده با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران، روسیه و چین، گفت: آمریکا با برنامه‌ریزی سنگین اقتصادی، سیاسی و امنیتی برای روسیه، چین و ایران به دنبال انتقال بحران از خاورمیانه به سمت آسیای میانه است و در آینده‌ای نه چندان دور روسیه به دنبال این تحریم‌ها به سمت چین، ایران، کره شمالی و سوریه متمایل و صف‌آرایی جدید سیاسی در منطقه شکل خواهد گرفت.

 امنیت ایران در گرو نابودی گروهک‌های تروریستی

این کارشناس مسائل بین ‌الملل با تاکید به ضرورت نابودی زیربنای تروریسم، گفت: در شرایط فعلی بهترین راهکار برای توسعه حوزه جغرافیایی و حفظ مرزهای ایران از خطرات تروریستی ادامه تعقیب گروهک‌های تروریستی در عراق و سوریه است چرا که این شیوه امنیت کلان ایران را تامین خواهد کرد.

هانی‌زاده خاطرنشان کرد: نیروهای مردمی، بسیجی و انقلابی باید برای دفاع از کشور ایران به آن‌سوی مرزها اعزام شوند و این استراتژی مهمی برای حفظ امنیت ایران است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, تروریسم منطقه‌ای, تروریسم جهانی, داعش, خاورمیانه, منافقین, حقوق بشر

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *