بازدید: 251 | تاریخ انتشار : 9 شهریور 1396
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب، گفت: دانش آموزان تا اول مهر ماه فرصت دارند در مدارس دولتی ثبت‎‌نام کنند، آمار و ارقام نیز حکایت از رشد ۵ درصدی ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شهرستان خنداب نسبت به سال گذشته دارد.
رحمتی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب با اشاره به مهلت ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس دولتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: دانش آموزان تا اول مهر ماه فرصت دارند در مدارس دولتی ثبت‎‌نام کنند، آمار و ارقام نیز حکایت از رشد ۵ درصدی ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شهرستان خنداب نسبت به سال گذشته دارد.

رحمتی با اشاره به بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان بیان کرد: مشکل عمده‌ای که در مدارس سراسر کشور با آن مواجه بودیم، مسئله هدایت تحصیلی و انتخاب رشته‌ دانش‌آموزان پایه دهم بود، اما مدیران مدارس و مسئولین مربوطه سعی کردند شرایط مناسبی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های مدنظر فراهم کنند.

دریافت هزینه ثبت‌نام از دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب در ارتباط با شهریه مدارس گفت: دستوری مبنی بر عدم دریافت شهریه برای ثبت‌نام دانش آموزان به تمامی مدارس شهرستان خنداب ابلاغ شده است و اگر اولیای دانش ‌آموزان تمایل دارند مبالغی را به منظور کمک به مدارس اهدا کنند، باید این کمک ها را بعد از شروع سال تحصیلی به انجمن اولیا و مربیان در مدارس تحویل دهند.

رحمتی با اشاره به پوشش مدارس دانش آموزان، بیان کرد: برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافه به والدین آن دسته از دانش‌آموزانی که لباس‌های سال گذشته آن‌ها  قابل استفاده است نیازی به خرید مجدد پوشش مدارس ندارند.

وی در ادامه افزود: پوشش مدارس با توجه به دوره تحصیلی و سایز دانش‌آموزان متفاوت و میانگین قیمت لباس دانش‌آموزان دوره ابتدایی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب تصریح کرد: کتب مورد نیاز دانش ‌آموزان دوره ابتدایی و پیش‌دانشگاهی با توجه به ثبت‌نام آن‌ها در سایتی که از طرف وزارت آموزش و پرورش معرفی شده بود، خریداری شده و آماده توزیع است، مدیران مدارس مربوطه برای دریافت کتب باید به واحد پخش کتب درسی مراجعه کنند، مابقی دانش‌آموزان نیز باید در اسرع وقت کتاب‌های درسی خود را از مراکزی که در سطح شهرستان وجود دارد، تهیه کنند.

تخصیص اعتبار ۱۶۸ میلیون ریالی به مدارس شهرستان خنداب

 رحمتی با اشاره به ستاد پروژه مهر گفت: این ستاد با چندین کمیته در زمینه برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی معلمان، تعیین تعداد کلاس‌ها، کمیته توجیه و تبلیغ که بحث اطلاع رسانی به اولیا در خصوص ثبت‌نام به موقع دانش‌آموزان در مدارس را بر عهده دارد،فعالیت می کند و عمده فعالیت آن توسط روحانیون، ائمه‌جمعه و رسانه‌ها انجام می‌شود،همچنین کمیته تعمیر و تجهیز مدارس نیز در این ستاد مشخص شده که فعالیت‌های این کمیته نیز توسط مدیران واحدهای آموزشی، خیرین و اردوهای بسیج سازندگی در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: سرانه‌ای نیز به مبلغ ۱۶۸ میلیون ریال به منظور تعمیر مدارس از طرف اداره کل آموزش و پرورش به حساب مدارس شهرستان خنداب واریز شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نیز در یکی از مدارس شهرستان خنداب که توسط شورای آموزش و پرورش تعیین خواهد شد، همزمان با مدارس سراسر کشور نواخته می‌شود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, آوزش و پرورش, مدارس دولتی, شهریه مدارس, کتب درسی, پوشش مدارس

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *