بازدید: 147 | تاریخ انتشار : 17 شهریور 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: سکوت مجامع بین‌الملل و مدعی حقوق بشر در برابر کشتار مسلمانان میانمار فاجعه است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته، ضمن تبریک ایام خجسته‌ انتصاب الهی امیرالمؤمنین(ع) به وصایت و جانشینی رسول خاتم(ص) گفت: عید سعید غدیر  عید الله اکبر، عید آل محمد(ع)، تجلی اراده‌ الهی، کمال دین، اتمام نعمت هدایت و تبلور اسلام ناب محمدی است.

احمدی  در ادامه پیروی از غدیر در بنیان‌ نهادن سبک زندگی بر اساس تعالیم انسان‌ساز اهل‌بیت(ع) را توصیف کرد و گفت: غدیر و ولایت باید هر آنچه دشمنان اسلام به نام فرهنگ بر جوامع اسلامی تحمیل کرده‌اند را طرد کند.

 فرهنگ غدیر، فرهنگ شایسته‌سالاری است

امام جمعه شهر جاورسیان در ادامه، واقعه‌ غدیر را دارای پیام‌های ارزنده‌ای همچون آینده‌نگری و شایسته‌سالاری دانست و بیان کرد: برابر آموزه‌های اسلامی، زمانی‌که مسئولی در هر رده و مرتبه‌ای مسؤلیتی در قبال جامعه‌ اسلامی به عهده می‌گیرد، یا باید حق آن مسؤلیت را با رعایت تقوای الهی و خدمت صادقانه به مردم ادا کند یا اینکه، در روز قیامت به خاطر عدم شایستگی‌اش ذلیل و رسوا خواهد شد.

احمدی بازسازی واقعه‌ «غدیرخم» در شهرستان خنداب را کاری ارزشمند و درخور تحسین دانست و از عوامل و دست‌اندرکاران این برنامه تقدیر و تشکر کرد.

سازمان‌های بین المللی در مقابل کشتار وحشیانه میانمار بی‌تفاوت هستند

امام جمعه‌ شهر جاورسیان با گرامیداشت سالروز قیام ۱۷ شهریور و ولادت باسعادت امام کاظم(ع)، در واکنش به کشتار بی‌رحمانه‌ مسلمانان مظلوم میانمار گفت: سکوت مجامع بین‌الملل و مدعی حقوق بشر در برابر کشتار مسلمانان میانمار فاجعه است و حمایت از آن مردم بی‌دفاع و شرکت در راهپیمایی اعتراضی به همین مناسبت وظیفه‌ تک‌تک مسلمانان است.

خون شهدا مدافع حرم نابودی دشمنان اسلام را رقم خواهد زد

وی افزود: تشییع پیکر پاک شهید حججی فرصت بسیار خوبی برای تأکید آحاد ملت بر دفاع از ارزش‌های متعالی اسلام است و خون این شهید عزیز و دیگر شهدا مدافع حرم، نابودی دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع) را رغم خواهد زد.

همدلی مردم در جشن عاطفه‌ها فرصتی برای کمک به نیازمندان

احمدی با اشاره به در پیش بودن ایام بازگشایی مدارس، بیان کرد: شرکت در جشن عاطفه‌ها در این ایام فرصت مغتنمی برای کمک به تأمین نیازمندی‌های دانش‌آموزان بی‌بضاعت است.

از مناسبت‌های غدیر تا عاشورا باید درس اتحاد و یکپارچگی گرفت

خطیب جمعه جاورسیان با اشاره به آمادگی مردم و هیئت‌های مذهبی برای برپایی مجالس عزای سالار شهیدان(ع) در قالب طرح تجمیع، خاطرنشان کرد: از مجموع مناسبت‌ها و رویدادهای مذهبی غدیر تا عاشورا باید درس پرهیز از تفرقه و تقویت اتحاد و یکپارچگی بین مسلمانان را بگیریم.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, نماز جمعه شهر جاورسیان, حقوق بشر, کشتار مسلمانان میانمار, بازسازی واقعه غدیر خم, شهدای مدافع حرم, جشن عاطفه ها

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *