بازدید: 113 | تاریخ انتشار : 31 شهریور 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: ۸ سال دفاع مقدس، کلاس درسی در راستای امر به معروف و نهی از منکر بود و این جنگ نه تنها در میدان نظامی بلکه در تمامی عرصه‌های زندگی بشری جریان داشت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول اساسی در جامعه است چرا که این امر عامل بازدارنده از شیوع گناه و بی‌تقوایی در سطح جامعه است و تمامی مسلمانان جامعه موظف به انجام این دو واجب بزرگ الهی در جامعه هستند.

احمدی انگیزه‌های مختلف دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را از جمله عوامل قیام خونین، ماندگار و پیروزمندانه‌ امام حسین(ع) برشمرد و اظهار کرد: برای معرفی این حرکت عظیم نباید تنها به انگیزه‌های سیاسی تکیه کرد، چرا که این عمل منجر به معرفی ناقص این حرکت عظیم و اصلاح‌گرایانه می‌شود.

 ۸ سال دفاع مقدس کلاس درس امر به معروف و نهی از منکر بود/دفاع همچنان باقی است

امام جمعه شهر جاورسیان با اشاره به تقارن هفته‌ امر به معروف و نهی از منکر با هفته‌ی پرافتخار دفاع مقدس، گفت: ۸ سال دفاع مقدس، کلاس درسی در راستای امر به معروف و نهی از منکر بود و این جنگ نه تنها در میدان نظامی  بلکه در تمامی عرصه‌های زندگی بشری جریان داشت و جنگ و دفاع همچنان در زندگی ما جریان دارد.

وی افزود: جنگ زمانی به اتمام می‌رسد که تمامی فتنه‌ها، انحرافات و وجوه مختلف ظلم و تباهی از میان برداشته شود، ملت آزاده و به پاخواسته‌ ایران اسلامی از سال‌ ۴۲ تا کنون هیچگاه دست از جهاد برنداشته و همواره در جبهه حق علیه باطل حضور داشته است.

هیئت‌های مذهبی باید به سمت تقویت وحدت و دوری از تفرقه سوق یابند

احمدی پدیده‌ی مبارک تجمیع هیئات مذهبی در بعضی از محله‌های شهر جاورسیان را ابتکار عملی منحصر به فرد توصیف کرد و ضمن دعوت از صدا و سیمای استان مرکزی برای پوشش تلوزیونی این مراسم منسجم، از دیگر محله‌های شهر هم خواست در میان خود، تجمیع هیئت‌ها را آغاز و از برکات عظیم آن از جمله تقویت وحدت و دوری از تفرقه برخوردار شوند.

امام جمعه شهر جاورسیان تصریح کرد: مراسم تعزیه‌خوانی دهه‌ی اول محرم برنامه‌‌ای جدید و تأثیرگذار است که به همت جمعی از مومنین در دهه اول این ماه برگزار می‌شود، امیدواریم خیرین با حمایت‌های خود ما را در اجرای هر چه بهتر این مراسم یاری کنند.

 احمدی در پایان، سخنان سخیف رئیس جمهور نابخرد آمریکا را محکوم  و خاطرنشان کرد: این سخنان، یادآور فرمایشات امام راحل است که فرموده‌اند شعار مرگ بر آمریکا مسلمانان باید همواره با وحدت و یکپارچگی در جهان طنین‌انداز باشد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, ۸ سال دفاع مقدس, امر به معروف و نهی از منکر, هیئات مذهبی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *