بازدید: 547 | تاریخ انتشار : 5 مهر 1396
مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب گفت: امسال تسهیلات اقتصادمقاومتی با هدف را‌ه‌اندازی کارگاه‌های کوچک خانگیِ تولید شیره انگور، رب انگور، سرکه و بسته‌بندی کشمش تا سقف ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود.
آلودری، مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ به متقاضیان از سوی بسیج سازندگی گفت: بخش عمده‌ای از تسهیلات اقتصاد مقاومتی سال جاری شهرستان خنداب به راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک صنایع تبدیلی انگور تخصیص پیدا کرده است.

آلودری اظهار کرد: شهرستان خنداب با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۵۰ هزار تُن انگور به عنوان قطب صنایع تبدیلی استان مرکزی انتخاب شده است، برگزاری کلاس‌های آموزشی، تشکیل تعاونی‌ و ارائه تسهیلات از برنامه‌های بسیج سازندگی در راستای ایجاد کارگاه‌های صنایع تبدیلی انگور است، با ایجاد این کارگاه‌ها درآمد باغداران خندابی در مقایسه با خام‌فروشی این محصول ۵ درصد افزایش خواهد یافت.

اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی به کارگاه‌های صنایع تبدیلی

مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب تصریح کرد: امسال تسهیلات اقتصادمقاومتی با هدف را‌ه‌اندازی کارگاه‌های کوچک خانگیِ تولید شیره انگور، رب انگور، سرکه و بسته‌بندی کشمش تا سقف ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی افزود: این تسهیلات مختص به صنایع تبدیلی محصول انگور است که با کارمزد ۱۰ درصد و دوره بازپرداخت ۵ ساله از طرف بسیج سازندگی به کارگاه‌های کوچک و زود بازده پرداخت می‌شود.

آلودری در ارتباط با درآمدزایی کارگاه‌های صنایع تبدیلی انگور گفت: باتوجه به اینکه امسال با سرمازدگی گسترده باغات و کاهش تولید کشمش مواجه هستیم، پیش‌بینی ما افزایش درآمد برای این کارگاه‌ها است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مذاکراتی با سرمایه‌گذار حقوقی برای ساخت کارخانه تولید میوه‌های خشک، آبمیوه، آجیل میوه، سرکه در شهرستان خنداب انجام شده است و به محض توافقات اولیه اقدامات عملی را آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, تسهیلات اقتصاد مقاومتی, قطب صنایع تبدیلی انگور, شهرستان خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *