بازدید: 138 | تاریخ انتشار : 13 مهر 1396
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: ۲ هزار و ۴۲۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خنداب تحت مدیریت سیستم‎‌های نوین آبیاری قرار دارند.
شمسی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به شیوه‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات این شهرستان گفت: به منظور حمایت از اجرای طرح سیستم‌های نوین آبیاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مزارع و باغات استان مرکزی اختصاص پیدا کرده است که ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این اعتبار در قالب ۲۷ طرح نوین آبیاری در مزارع و باغات شهرستان خنداب در حال اجرا است.

شمسی اظهار کرد: ۲۷ طرح آبیاری نوین کشاورزی با وسعت ۵۹۳ هکتار برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که تاکنون با ۲۰ طرح به ارزش ۴۹ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال موافقت شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب تصریح کرد: از مجموع ۵۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان خنداب، ۲۶ هزار هکتار به وسیله چاه، رودخانه و قنات آبیاری می‌شوند، ۲ هزار و ۴۲۲ هکتار از اراضی نیز تحت مدیریت سیستم‎‌های نوین آبیاری هستند که ۲ هزار و ۲۲۰ هکتار از این اراضی به شیوه قطره‌ای آبیاری می‌شوند.

وی در ادامه افزود: طرح‌های آبیاری نوین نه تنها باعث بالا رفتن راندمان تولید و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی می‌شود بلکه از هدر رفت آب جلوگیری کرده و صرفه‌جویی در مصرف این منبع گران‌بها الهی را به دنبال دارد.

شمسی با اشاره به اهداف اجرای طرح‌های نوین آبیاری را در شهرستان خنداب، گفت: هدف اصلی از اجرای این طرح‌ها استفاده بهینه از منابع آبی، افزایش تولید محصولات کشاورزی، بهبود کیفی خاک و ارتقاء میزان بهره‌وری است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان خنداب آماده ارائه تسهیلات و آموزش به متقاضیان برای اشاعه روش‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات شهرستان خنداب است.

طی سفر هیئت دولت به استان مرکزی، ۱۰۲میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی سیستم‌های نوین آبیاری به مزارع و باغات استان تخصیص پیدا کرد، در این طرح %۸۵ درصد تسهیلات بلا‌عوض در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و بدون محدودیت برای متقاضیان قابل اجراست.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, آبیاری نوین, مزارع شهرستان خنداب, آبیاری قطره‌ای, سیستم‎‌های آبیاری نوین

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *