بازدید: 127 | تاریخ انتشار : 14 مهر 1396
امام جمعه جاورسیان گفت: طرح جدایی کردستان از خاک عراق توطئه‌ای برای ایجاد اسرائیل جدید است که خطری بزرگ برای کل منطقه خصوصاً مسلمانان کرد عراق محسوب می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به مجالس عزای امام حسین(ع) گفت: عزاداران باید در این مجالس در کنار کسب ثواب به فکر تبلیغ اسلام و هدایت امت به سیره و روش نورانی ائمه‌ دین(ع) باشند.

احمدی با اشاره به آیه ۶۴ سوره سبأ گفت: خداوند انسا‌ن‌ها را در این آیه شریفه به قیام در راه خدا اندرز می‌دهد، همانگونه که قیام امام حسین(ع) در راه خدا و برای خدا بود، چرا که این امام بزرگوار در وصیت‌ به محمد حنفیه این قیام را راهی برای دستیابی به اهداف بلند الهی و انسانی برشمردند.

قوام و بقای دین اسلام، راز شهادت امام حسین(ع)

وی افزود: امام حسین(ع) برای جامعه اسلامی همانند چراغ هدایت و کشتی نجات است، چرا که قیام ایشان در راه اصلاح جامعه و احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و شهادتشان نیز به منزله قوام و بقای دین است.

نحوه عزاداری‌های ماه محرم باید بیانگر اهداف قیام امام حسین(ع) باشد

امام جمعه جاورسیان در ادامه گفت: مجالس عزای امام حسین(ع) باید در امتداد اهداف والای این امام بزرگوار(ع) برگزار شود، اما متاسفانه حالت بعضی از هیئت‌ها و عزاداران آنگاه که پاسی از شب گذشته اما برای دیگران ایجاد مزاحمت می‌کنند همانند حالت کسانی است که قرآن در آیه ۲۷۵ بقره درباره آنان می‌فرماید، ﺑﻪ ﭘﺎی ﻧﻤﻰﺧﻴﺰﻧﺪ، ﻣﮕﺮ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﭘﺎی ﺧﺎﺳﺘﻦ ﻛسی ﻛﻪ ﺷﻴﻄﺎﻥ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﺱ ﺧﻮﺩ ﺁﺷﻔﺘﻪ‌ ﺣﺎﻝ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺭﻭﺍنی ﻭ عقلیﺍﺵ ﺭﺍ ﻣﺨﺘﻞ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﺳﺖ.

شهید حججی نمونه ای از جوانان تربیت یافته انقلاب اسلامی است

احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شهادت شهید حججی بیان کرد: شهادت این شهید والا مقام نمونه‌ای بارز از حمایت نسل جوان از آرمان‌های انقلاب است، آرمان‌هایی که خواستگاه مقدس آن‌ها اسلام و تعالیم انسان‌ساز است.

حبیب حرم؛ لقبی شایسته برای سردار شهید مدافع حرم

وی ضمن گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار حسین همدانی گفت: لقب زیبای «حبیب حرم» برازنده‌ آن مجاهد مخلص راه خدا و سردار مدافع حرم است.

اسرائیل جدید در شمال عراق/تحولات منطقه‌ کردنشین خطری بزرگ برای کل منطقه است

خطیب جمعه‌ جاورسیان با اشاره به تحولات منطقه‌ کردنشین شمال عراق، بیان کرد: طرح جدایی این خطه از خاک عراق توطئه‌ای برای ایجاد اسرائیل جدید است که خطری بزرگ برای کل منطقه خصوصاً مسلمانان کرد عراق محسوب می‌شود.

گرامی‌داشت روز روستا و عشایر، پایان‌بخش خطبه‌های این هفته‌ از نماز جمعه جاورسیان بود که طی آن، توجه بیشتر به مطالبات به‌حق روستائیان و عشایر به عنوان نیروی مولّد کشور مورد تأکید قرار گرفت.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, عزاداری امام حسین(ع), شهید حججی, تحولات منطقه‌ کردنشین, حبیب حرم, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *