بازدید: 161 | تاریخ انتشار : 15 مهر 1396
صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان خنداب در مرکز فرماندهی انتظامی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان خنداب که به مناسبت هفته ناجا در مرکز فرماندهی انتظامی شهرستان خنداب برگزار شد، ضمن تبریک هفته ناجا به نیروهای نظامی و انتظامی این شهرستان گفت: امنیت مهم‌ترین مولفه اجتماعی در هر جامعه است که زندگی سعادتمند را برای آحاد مردم به دنبال دارد.

غیاثی با اشاره به اقسام مختلف امنیت بیان کرد: امنیت شغلی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از اقسام مختلف امنیت است اما در مجموع امنیت فردی و اجتماعی از مهم‌ترین اقسام امنیت است.

امنیت نخستین نیاز جامعه بشری است/تحقق عدالت اجتماعی در پرتو ایجاد امنیت

فرماندار شهرستان خنداب تصریح کرد: همانطور که خردمندان جوامع بشری گفته‌اند، امنیت نخستین نیاز هر جامعه است و حاکمان هر جامعه موظف به تامین این نیاز جامعه بشری هستند.

وی با اشاره به احادیث ائمه(ع) در تبیین جایگاه امنیت گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند؛«بدترین مکان برای سکونت جایی است که ساکنان در آن امنیت ندارند» و بر اساس فرموده امام جعفر صادق(ع) امنیت، عدالت و فراوانی نعمت سه اصل اساسی است که عموم مردم به آن نیازمند هستند.

غیاثی متذکر شد: عدالت یکی از والاترین ارزش‌های الهی و انسانی است اما اجرای عدالت در جامعه نیازمند اشاعه امنیت است.

وی با اشاره به روش‌های حفظ امنیت گفت:  قصاص یکی از روش‌های حفظ امنیت در جامعه و مجازات افراد خاطی است.

فرماندار شهرستان خنداب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: اقتدار، عزت،درستکاری، امانتداری و حفظ ارزش‌های نیروی انتظامی از ارکان اساسی فعالیت‌های نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی شهرستان خنداب:

کاهش آمار تصادفات منجر به فوت و وقوع سرقت‌ در شهرستان خنداب

سرگرد جودکی، فرمانده انتظامی شهرستان خنداب ضمن خیرمقدم به حاضران به ارائه گزارش عملکرد نیروهای انتظامی در شش ماه نخست سال جاری، تبیین  شعار «پلیس برای امنیت، امنیت برای همه» و اعلام برنامه‌های هفته ناجا پرداخت.

جودکی اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری آمار تصادفات منجر به فوت و وقوع سرقت‌ها در شهرستان خنداب کاهش یافته اما آمار کشف کالای قاچاق، مواد مخدر و دستگیری این افراد افزایش یافته است.

قرائت پیام تبریک سردار اشتری، فرمانده کل ناجا، تجلیل از کارکنان ساعی و پلیس خدمتگزار، تقدیر و تشکر از شهروندان نمونه، پلیس‌های افتخاری، خانواده معظم شهدا و  مسئولین هیئات مذهبی پایان بخش برنامه‌های امروز بود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, هفته ناجا, نیروهای انتظامی, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *