بازدید: 128 | تاریخ انتشار : 18 مهر 1396
رئیس شبکه بهداشت شهرستان خنداب گفت: جلب افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی و توجه به ویژگی،خواسته‌ و نیازهای کودکان امروز باید در الویت برنامه‌ها و مراسم این هفته قرار بگیرد.
ملبوبی، رئیس شبکه بهداشت شهرستان خنداب به مناسبت هفته ملی کودک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: کودکان ارزشمندترین سرمایه‌های جامعه بشری هستند و بازاندیشی در قوانین حوزه کودکان و ایجاد بسترهای مناسب برای برنامه‌ریزی‌های فرهنگی از جمله مهم‌ترین دستاوردهای است که باید در هفته ملی کودک مورد توجه قرار بگیرد.

هفته ملی کودک فرصتی برای توجه به نیازهای کودکان

ملبوبی اظهار کرد: جلب افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی و توجه ویژگی،خواسته‌ و نیازهای کودکان امروز باید در الویت برنامه‌ها و مراسمات این هفته قرار بگیرد.

وی افزود: در جهان امروز هزینه‌های غیرقابل تصوری صرف تولید انواع سلاح‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای می‌شود در حالیکه کودکان بسیاری در گوشه و کنار جهان از گرسنگی، عدم امکانات بهداشتی، سوء تغذیه و غیره می‌میرند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان خنداب با اشاره به گزارش یونیسف اعلام کرد: بر اساس گزارش یونیسف تنها با اختصاص ۵ دلار برای هر کودک می‌توان جان ۹۰ درصد از کودکانی را که سالانه می‌میرند نجات داد و برای بهبودی زندگی کودکان جهان‌ سوم تنها هزینه‌ای معادل بودجه ۶ هفته فعالیت‌های تسلیحاتی جهان کافی است.

ملبوبی متذکر شد: کودکان آسیب‌پذیرترین قشر در هر جامعه‌اند و به هیچ عنوان نباید از نیازهای اساسی آن‌ها از قبیل خوراک، پوشاک و بهداشت کاست.

 نیازهای کودکان فدای مشکلات اقتصادی نشود

وی در ادامه گفت: عدم توجه به نیازهای کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد، به امید اینکه اقتصاد آینده کشور تامین شود نه توجیه و بازده اقتصادی دارد و نه حرکتی انسانی محسوب می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان خنداب تصریح کرد: از طرفی نگاه کوتاه به حوادث و کمی تامل نسبت به آسیب‌هایی که با آگاهی و دانش امکان پیشگیری از آن ها قطعی است، انسان‌ها را موظف به تامین ایمنی، امنیت و برقراری سلامت کودکان می‌کند، چراکه کودکان نسبت به محیط اطراف کنجکاو و در عین حال آسیب پذیر هستند.

ملبوبی خاطرنشان کرد: امروزه در کشورهای توسعه یافته موضوع ایمنی کودک (safe kids) از اهداف اصلی برای رسیدن به زندگی شایسته و ایده آل است، تا جایی که بخشی از آموزش و پرورش کودکان به موضوع آموزش‌های ایمنی، امنیت و سلامت اختصاص یافته است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, هفته ملی کودک, یونیسف, مشکلات اقتصادی, نیازهای کودکان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *