بازدید: 119 | تاریخ انتشار : 21 مهر 1396
امام جمعه شهر جاورسیان با اشاره به انتصاب استاندار جدید گفت: امید است استاندار جدید توجه ویژه ای به کشاورزی بخش خنداب و قره چای داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به تاریخ اسلام و سیره‌ امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) در هیچ مقطعی از قیام به فکر مذاکره با حکومت بنی‌امیه و یزید به عنوان حاکم جامعه‌ اسلامی نبود، چرا که امام(ع) هیچ‌گاه حکومت یزید را  به رسمیت نشناخت و این مسئله به خوبی در فرمایشات ایشان هویدا بود.

امام جمعه جاورسیان با اشاره به تعریف لغوی و اصطلاحی مذاکره، بیان کرد: مذاکره، تلاش برای توافق بر سر ‌موضوع مورد مناقشه است به گونه‌ای که سود و مصلحت دو طرف در آن لحاظ شود. امام حسین(ع) در سخنان خود خطاب به عمربن‌سعد جز اتمام حجت و خیرخواهی نسبت به آن ملعون، هدف دیگری نداشت.

قیام امام حسین(ع) برای سازش نبود

وی در ادامه با اشاره به نظر برخی از کارشناسان که مذاکرات برجام را با سیره امام حسین(ع) مقایسه می‌کنند، گفت: برخی از مسئولان بارها ادعا کرده‌اند که در واقعه کربلا امام حسین(ع) به دنبال سازش با دشمن بود غلط است چراکه امام(ع) دعوت به اسلام کرد در واقع هدف اصلی قیام هم احیای اسلام بود.

از بدعهدی آمریکا در توافقات هسته‌ای تا باج‌خواهی در اجرای برجام

احمدی تصریح کرد: نشانه‌های بدعهدی آمریکا نسبت به مذاکرات برجام از همان دولت قبلی آمریکا روشن بود چرا که بارها توافق هسته‌ای توسط اوباما نقض شد ولی متاسفانه مسئولان ما اقدام جدی و عکس العمل به موقع در مقابل این بدعهدی از خود نشان نداده و باعث شدند تا امروز ترامپ از روح و جسم برجام چیزی باقی نگذارد.

تاریخ خونین نماز جمعه، دست پلید منافقین را آشکار کرد

امام جمعه‌ جاورسیان ضمن گرامی‌داشت سالروز شهادت پنحمین شهید محراب، مرحوم آیت‌الله اشرفی اصفهانی گفت: تاریخ خونین نماز جمعه در نظام ولایی جمهوری اسلامی، به خوبی دست پلید منافقین را در ماجرای به شهادت رساندن عالمان وارسته‌ نشان داد. عالمانی که در جایگاه خطیب جمعه، به پیشبرد اهداف متعالی و مقدس انقلاب اسلامی کمک می‌کردند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام سجاد(ع)، حرکت‌ روشنگرانه‌ آن امام بزرگوار را موجب بقای قیام خونین امام حسین(ع) و رسیدن پیام عاشورا به آیندگان برشمرد و هیئات مذهبی و فعالان عرصه‌ فرهنگ دینی را به بزرگداشت مقام والای امام سجاد(ع) و روشنگری‌ بیانات آن امام واراسته فرا خواند.

امام جمعه‌ جاورسیان در ادامه با اشاره به مواضع شفاف و صریح ریاست جمهوری در جمع هیئت دولت که در آن، فتنه‌های آمریکا در منطقه را افشا، وحدت تمام جناح‌های درون نظام را مورد تأکید قرار داد و با تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری از نهادهای قانونی کشور از جمله سپاه پاسداران حمایت کرد، گفت: این مواضع اگر صادقانه باشد، نوید آینده‌ای روشن را می‌دهد.

امام جمعه‌ جاورسیان برای استاندار جدید استان مرکزی آرزوی توفیق کرده و خواستار توجه ویژه استاندار جدید نسبت به شهرستان محروم خنداب و بخش کشاورزی قره‌چای شد. 

انتهای پیام/ف

 

تگها: نسیم خنداب, نماز جمعه شهر جاورسیان, امام حسین(ع), برجام, بدعهدی آمریکا, توافقات هسته‌ای, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *