بازدید: 1121 | تاریخ انتشار : 25 مهر 1396
کارشناس سیاسی گفت: خشونت ترامپ رجزخوانی بیش نیست که برای ایجاد رعب و وحشت در جمهوری اسلامی در پیش گرفته است.
 علی کنگاوری، استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، با اشاره به مواضع آمریکا و ترامپ گفت: مواضع آمریکا و بدعهدی‌های این کشور مسئله جدیدی نیست و تنها روش و اتخاذ سیاست‌ها توسط روسای جمهور این کشور در دوره‌های مختلف تاریخ متفاوت بوده است، در مسئله برجام نیز از همان ابتدا مشخص بود که آمریکایی‌ها اجازه نخواهد داد این تعهدات همانند لقمه‌ای خوش از گلوی جمهوری اسلامی ایران پایین برود.

کنگاوری اظهار کرد: هدف غایی آمریکا از مذاکره و تعهدات برجام تبدیل کردن جمهوری اسلامی ایران به کشوری ضعیف در سطح بین‌المللی است که ترامپ برای رسیدن به این هدف رویه‌ بی‌منطقی را در پیش گرفته که خوشبختانه منجر به بدنامی آمریکا در بین کشورهای مختلف، نظریه‌پردازان و رسانه‌های مطرح شد.

رجزخوانی‌های ترامپ طبل تو خالی است

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: خشونت ترامپ رجزخوانی بیش نیست که برای ایجاد رعب و وحشت در جمهوری اسلامی در پیش گرفته است اما در نهایت ترامپ و سیاست‌هایش همانند مثل سعدی، طبل بلند بالا و در باطن تو خالی است که تنها صدایی از آن خارج می‌شود.

وی در ادامه افزود: اخلاق و منش ترامپ نه تنها از ویژگی‌های اخلاقی رهبر یک جامعه به دور است بلکه این شخص از نظر روانشناسان به خودبینی، اضطراب و خودباوری کاذب مبتلا است.

هدف آمریکا از مذاکره با ایران نفوذ در کشور است

کنگاوری با اشاره به اهداف ترامپ از مذاکره با ایران بیان کرد: آمریکا با اهداف مشخص و طبقه‌بندی شده وارد عرصه مذاکره با ایران شد، در مرحله نخست با تعطیلی چرخ سانتریفیوژ ها و توقف فعالیت‌های هسته‌ای به اهداف خود جامه عمل پوشاند و اکنون نیز نفوذ در کشور ایران و فعالیت‌های نظامی و موشکی  را مورد هدف قرار داده است.

رمز پیروزی در برابر معرکه ترامپ، پیروی از بیانات مقام معظم رهبری است

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: پیشرفت و توسعه کشور ایران برای آمریکایی‌ها مورد قبول نیست و ترامپ برای مقابله با این پیشرفت، سیاستی را در پیش گرفت که در آغاز کار منجر به رسوایی این کشور در برابر همگان شد و متانت، خویشتن‌داری و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران در برابر معرکه ترامپ است.   

استراتژی جدید آمریکا؛ استفاده از مولفه‌های منطقه‌ای در برابر ایران

این کارشناس سیاسی متذکر شد: یکی از استراتژی‌ها مدنظر ترامپ برای ایستادگی در برابر کشور ایران استفاده از مولفه‌های منطقه ‌است که خوشبختانه تا کنون به هیچ موفقیتی دست نیافته است.

وی افزود: امروزه کشور آمریکا در مدیریت حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و اداره مملوکات نظامی با مشکل مواجه شده و برای رفع این مسائل مکانیسم دفاعی و رجزخوانی بین‌المللی را در پیش گرفته‌ است.

کنگاوری با اشاره به مواضع مجامع بین‌المللی در برابر سخنرانی ترامپ، بیان کرد: ترامپ بر خلاف ادبیات دیپلماسی بین‌المللی عمل کرد به همین دلیل با هجم عظیمی از واکنش‌های منفی در مجامع بین‌المللی روبه‌رو شد، اگر ترامپ اهداف خود را به شکل نرم و مخفی پیش می‌برد  با این هجم از موضع‌گیری کشورهای مختلف وبه‌رو نمی‌شد.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: برخی از کشورها به علت به‌ هم ریختگی روابط دیپلماسی توسط ترامپ احساس خطر می‌کنند، چرا که احتمال می‌رود تنازعی بین کشورهای مختلف ایجاد شود که نمونه بارز این تنازعات ایجاد آشوب در خلیج فارس است که این خطر در آغاز کار متوجه کشورهای اروپایی است.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکا برای پیشبرد اهداف خود به دنبال تحریک کشور و یا گروه سومی علیه جمهوی اسلامی ایران است که البته اتحاد و یگپارچگی و گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودن، رمز پیروزی ما در برابر این امپریالیسم جهانی خواهد بود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, اظهارات ترامپ, مواضع بین‌المللی, استراتژی جدید آمریکا, تعهدات برجام

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *