بازدید: 87 | تاریخ انتشار : 5 آبان 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: اربعین و قیام حسینی پیام‌آور ایثارگری و استقامت در راه حق است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به هفتم صفر و سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع)، به بررسی سیره‌ سیاسی آن امام همام پرداخت و با طرح این سؤال که چرا امام(ع) وصیت کردند بعد از شهادت در حجره‌ پیامبر(ص) و کنار ایشان دفن شوند، گفت: امام حسن(ع) با اتکا به علم امامت از موضع قبر خود مطلع بودند و می‌دانستند دشمن مانع از دفن آن حضرت در حجره پیامبر(ص) می‌شود، لذا تأکید کردند در صورت مخالفت، حتی به اندازه‌ خون دماغی هم در این راه ریخته نشود و در بقیع به خاک سپرده شوند، در این شرایط علت وصیت امام حسن(ع) عمق بیشتری پیدا می‌کند.

وی افزود: در دوران امامت امام حسن(ع) کینه‌ عده‌ای به ظاهر مسلمان که از قدمای صحابه بودند از یک‌سو، جهل و ناآگاهی نومسلمانان از سوی دیگر سبب شد قدرت، امکانات، تبلیغات و ثروت آن دوران در اختیار حزب غاصبِ حاکم بر زمان قرار گیرد و جو به گونه‌ای مسموم شود که هر گونه عکس‌العمل تند، تقویت جبهه‌ باطل و تثبیت تهمت‌ها را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه جاورسیان در ادامه گفت: امام حسن(ع)، با آگاهی به شرایط آن دوران و با بخششی بی‌نظیر، وصیت‌نامه خود را به گونه‌ای تنظیم کردند که به تمام آن تلاش‌های مذبوحانه پاسخی روشنگرانه داده شد.

صلح امام حسن(ع) درس مبارزه است

احمدی با انتقاد از کسانی که صلح امام حسن(ع) و موارد مشابه تاریخی را سرپوشی برای توجیه اشتباهات خود معرفی می‌کنند، گفت: صلح آن امام، به معنای آشتی و دست برداشتن از تلاش برای استیفای حقوق یک ‌ملت نیست؛ بلکه این صلح درسی است برای مبارزه که به اقتضا شرایط آن زمان اتخاذ شد.

امام جمعه‌ جاورسیان ضمن گرامیداشت شهادت عمار یاسر و محمدحسین فهمیده، گفت: گاهی انسان معمولی به جای زندگی بی‌دغدغه راهی را انتخاب می‌کند که به معیار و سمبل حقیقت‌جویی و حق‌طلبی تبدیل شود و رسیدن به این درجات برخواسته از تفضلات خداوند بر بندگان مخلص‌ است.

وی با اشاره به کنگره عظیم مسلمانان در پیاده‌روی اربعین گفت: اربعین پیام‌آور خون شهدا و پاسداشت ارزش‌های والای انسانی در راه احقاق حق است.

قیام حسینی پیام آور ایثارگری و استقامت در راه حق است

احمدی با اشاره به اربعین و قیام حسینی گفت: این روز پیام‌آور ایثارگری و استقامت در راه حق است، راهی برای حرکت به سمت آینده‌ روشن و نیل به اهداف بزرگ که جز با شکل‌گیری فرهنگ واحد دینی، وحدت همه‌جانبه امت اسلام، تقویت شور و شعور و بصیرت دینی آحاد مسلمین قابل دسترسی نیست.

وی در پایان از سیاست‌های بعضاً نادرست بخش‌های مختلف دولت که در برپایی این اجتماع بزرگ بشری سهمی دارند و آن را وسیله‌ای برای کسب درآمد قرار داده‌اند، انتقاد کرد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, نماز جمعه شهر جاورسیان, اربعین حسینی, صلح امام حسن(ع), اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *