بازدید: 173 | تاریخ انتشار : 9 آبان 1396
نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف گفت:در حال حاضر ۶ سال از به وجود آمدن داعش پشت سر گذاشته شده، گروهی که در شرایط فعلی عملا در حال فروپاشی است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، امروزه علل به وجود آمدن گروه تروریستی داعش یکی از موضوعات اصلی است که در عرصه بین‌الملل و سیاست خارجی توجه همگان را به خود جلب کرده، گروه تروریستی که نامش مخفف دولت اسلامی عراق و شام است.

به همین منظور با حجت‌الاسلام طالب‌پور، نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف و کارشناس سیاست داخلی و امور بین‌الملل به گفتگو پرداختیم.

داعش در حال فروپاشی است

این کارشناس سیاست داخلی و امور بین‌الملل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم خنداب، در خصوص علل به وجود آمدن این گروه تروریستی گفت: در حال حاضر ۶ سال از به وجود آمدن داعش پشت سر گذاشته شده، گروهی که در شرایط فعلی عملا در حال فروپاشی است.

جنگ نیابتی، راهبرد جدید آمریکا برای تسلط به منطقه

طالب‌پور با اشاره به هدف اصلی از به وجود آمدن این گروه تروریستی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، امروزه یکی از راهبردهای استکبار جهانی و در راس آن امریکا و اسرائیل برای تسلط بر منابع غنی انرژی و اشغال غرب آسیا، راهبرد جنگ نیابتی است.

این کارشناس سیاست داخلی و امور بین‌الملل تصریح کرد: کشور آمریکا در جنگ افغانستان، عراق و غیره خسارات سنگینی را متحمل شد به گونه‌ای که ارتش این کشور دیگر توان مبارزه نظامی و ورود مستقیم به جنگ جدیدی را نداشت به همین دلیل با راهبرد جنگ نیابتی و تحریک کشورهای دیگر با انگیزه مذهبی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی وارد عرصه مهار و یا فشار به کشورهای مدنظر شد.

وی در ادامه افزود: امروزه داعش نیز به نیابت از آمریکا و صهیونیست جهانی در حال مبارزه با کشورهای اسلامی منطقه از جمله سوریه، عراق، ایران، لبنان و فلسطین است.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف با اشاره به حضور غیر مستقیم آمریکا در جنگ سوریه گفت: کشور آمریکا به ظاهر در این جنگ حضور فیزیکی ندارد، حتی با این گروه مخالفت کرده، ژست مقابله گرفته و ائتلاف ضد داعش راه می‌اندازد در حالیکه کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا در کتاب خاطرات خود می‌نویسد«زمانی که تصمیم به ایجاد گروه داعش در سوریه گرفتیم با ۱۳۰ کشور هماهنگ کرده و از ۱۱۳ کشور در غالب گروه داعش نیرو به سوریه و عراق اعزام کردیم» و این دوگانگی در رفتار آمریکایی‌ها است که کار را برای برخی از افکار عمومی دشوارکرده است.

اسلام‌زدایی؛ هدف نهایی داعش

وی در ادامه افزود: اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند،مهمترین فلسفه و علت به وجود آمدن داعش مبارزه با رشد روز افزون اسلام‌ و توسعه اسلام‌گرایی است.

پیچ تاریخی دنیا و بازگشت از مکتب‌های دست‌ساز

طالب‌پور اظهار کرد: در جامعه‌ امروز، غرب از مکتب‌های دست‎ساز خود از جمله کمونیسم، سوسیالیسم، لیبرالیسم، اومانیسم و نیهیلیسم خسته شده است تا جایی که به وضوح اعلام می‌کند قرن بیستم و بیست‌ویکم، قرن بازگشت به معنویت است و یا به تعبیر مقام معظم رهبری دنیا در عصر حاضر  در حال پیچ تاریخی و بازگشت از مکتب‌های دست‌ساز است.

وی در ادامه گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند غرب در طی این سال‌ها به وضوح درک کرده که علی‌رغم تمام پیشرفت‌ها موفق به درک اسلام ناب نشده است.

مسابقه کاریکاتور توهین‌آمیز آمریکا، سرآغازی برای توطئه اسلام‌هراسی این کشور

این کارشناس سیاست داخلی و امور بین‌الملل با اشاره به خستگی غرب از مکتب‌های دست‌ساز خود، گفت: این مسیر بازگشت و حرکت بشر به سمت اسلام، منجر به احساس خطر در یهود و صهیونیست جهانی شد و برای مقابله با این شرایط توطئه اسلام هراسی را در جهان راه‌اندازی کرد، توطئه‌ای که سرآغاز آن با برنده شدن کاریکاتور موهن از پیامبر(ص) در دانمارک رقم خورد، تصویری که هدف اصلی آن معرفی اسلام به عنوان مظهر جنگ و خون‌ریزی است.

وی در ادامه افزود: ساخت فیلم در هلند با عنوان فتنه اسلام، پایه‌گذاری طالبان و القاعده در افغانستان و پایه ریزی حادثه ۱۱ سپتامبر از دیگر اقدامات بارز صهیونیست‌ها برای اشاعه اسلام‌هراسی بود.

حادثه ساختگی ۱۱ سپتامبر، گام دیگر آمریکا برای اسلام هراسی

طالب‌پور  با اشاره به حادثه ۱۱ سپتامبر بیان کرد: حادثه ۱۱ سپتامبر برنامه بارز و ساختگی آمریکا برای اسلام‌هراسی بود، امروزه در آمریکا بیش از ده کتاب با موضوع «دروغ بزرگ دولتمردان آمریکا به مردم آمریکا» در خصوص این حادثه نوشته شده چرا که عمر مفید ساختمان برج دوقلو به پایان رسیده بود و آمریکا از قبل قصد تخریب آن را داشت و تصاویر پخش شده از این حادثه نیز گویای این موضوع است؛و بعد از اصابت هواپیما به طبقه یازدهم ساختمان برج دو قلو، ابتدا از زمین خاک بلند شد و ساختمان با پا نشست کرد که گویای انفجار مواد منجره در پایین ساختمان است که در آن زمان به این موضوع دقت نشد اما روزی از این اقدام آمریکایی‌ها پرده برداشته خواهد شد.

گروه تروریستی داعش، آخرین حربه اسلام هراسی آمریکا

وی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها به بهانه حمله به این دو برج به افغانستان و عراق حمله کردند اما با شکست مواجه شدند و به عنوان آخرین حربه خود برای اسلام‌هراسی به تاسیس گروه تروریستی داعش روی آوردند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ زرهی نجف اشرف متدکر شد: گروه تروریستی داعش خود را سلفی دانسته و معتقداست آنچه در دوران پیامبر(ص) بوده است را قبول دارند(به عنوان نمونه هویج فرنگی، گوجه فرنگی و غیره را چون در دوران پیامبر(ص) نبوده است مصرف نمی‌کنند) با نام اسلام در سوریه و عراق گردن افراد را زده و پرچم لا اله الا الله را با خود حمل می‌کنند و ظرف کوتاهترین زمان این تصاویر را در تمام شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌کنند در حالیکه ابزار مورد استفاده این گروه ساخت آمریکا است.

طالب‌پور اظهار کرد: گروه تروریستی داعش خود را ناروا به برادران اهل سنت نسبت می‌دهد در حالی که این گروه مسلمان نبوده و تنها مهره‌ای در دست آمریکا و اسرائیل برای تخریب وجهه اسلام هستند و نمی‌توان هیچ‌ یک از اقدامات آن‌ها را در قالب اسلام توجیه کرد، اقداماتی از قبیل کشتن افراد به فجیع‌ترین شکل ممکن به دلیل تاخیر در خواندن نماز، کشتن ۶ هزار آدم بیگناه در سوریه و عراق به بهانه مسلمان نبودن، مثله کردن شهدا و یا فتوای جهاد نکاح که با نام اسلام توسط این گروه تروریستی به دنیا معرفی می‌شود.

وی در ادامه افزود: زمانی‌که این اقدامات و صحنه‌های وحشیانه با نام اسلام در جهان منتشر می‌شود کدام یک از طرفداران مذهب‌ یهود، مسیح، کلیمی، ارمنی و حتی اومانیسم و نهیلیسم حاضرند به اسلام روی بیاورند؟

داعش آبروی اسلام را در معرض خطر قرار داده است

این کارشناس سیاست داخلی و امور بین‌الملل با اشاره به نظر افرادی که معتقدند جنگ سوریه و عراق به ایران مرتبط نیست، گفت: این گروه تروریستی  آبروی اسلام را به خطر انداخته‌اند و اگر این تصویر از اسلام در دنیا به نمایش گذاشته شود دیگر کسی به سمت اسلام حرکت نمی‌کند چرا که در حال حاضر نمادهای اسلام در دنیا توسط گروه داعش به نمادهایی برای کشتار تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف خاطرنشان کرد: بنابراین ما در حال حاضر با ماهیت داعش به عنوان اسلامی بدلی و اسلام آمریکایی مواجه هستیم، اسلامی که بنی‌امیه و بنی‌مروان در صدر اسلام پایه‌گذاری کردند و به گواهی تاریخ یهودیان بیشترین فشارها را بر پیامبر اکرم(ص) وارد کردند اما بعد از رحلت پیامبر ردپای این گروه در تاریخ دیده نشد و در واقع در خفا مسلمانان را در جنگ های صفین، نهروان و جمل به جان هم انداخته و امام حسن(ع) را به صلح مجبور کردند یا در حادثه کربلا مسلمانان را در مقابل امام حسین(ع) قرار دادند؛ امروز نیز صهیونیست جهانی می خواهد همان توطئه را با قرار دادن مسلمان در برابر یکدیگر به منظور ضعیف کردن آن‌ها و در پایان نابودی اسلام پیاده کند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, گروه تروریستی داعش, ترویج اسلام‌هراسی, حادثه ۱۱ سپتامبر, صهیونیست جهانی, آمریکا

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *