بازدید: 155 | تاریخ انتشار : 10 آبان 1396
دفن غیر اصولی پسماند، عدم خاک‌دهی به موقع و عدم نظارت بر منطقه دفن پسماند «دیزآباد» شهر خنداب علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع منجر به پخش زباله‌های کم حجم در محیط اطراف شده و چهره‌ای زشت را در منطقه به تصویر گذاشته است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، مشکلات زیست محیطی ناشی از دفع غیر اصولی و غیر علمی پسماند‌ در منطقه دیزآباد شهر خنداب، محیط زیست این منطقه را با مشکلات جدی نظیر تولید و انتشار انواع گاز‌های سمی و گلخانه‌ای و همچنین تولید شیرابه‌ مواجه کرده است. مشکلاتی که هر کدام اثراب مخرب و جبران ناپذیری را بر محیط زیست و سلامت جامعه انسانی باقی می‌گذارد. از این‌رو رفع این مشکل عزم جدی مسئولین را می‌طلبد.

براساس مصوبه جلسه کارگروه پسماند زباله‌های شهرستان خنداب در شهریور سال ۹۴ مقرر شد، زباله روستاهای بخش مرکزی شهر خنداب و پدافند هوایی به منطقه‌ای در بیابان‌های روستای دیزآباد در بخش مرکزی خنداب منتقل شود(لینک خبر)

اما دفن غیر اصولی پسماند، عدم خاک‌دهی به موقع و عدم نظارت بر منطقه دفن پسماند علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع منجر به پخش زباله‌های کم حجم در محیط اطراف شده که چهره‌ای زشت به این منطقه داده است.

دفع غیر اصولی پسماند، همچنان معضل شهرستان خنداب

سلیمی، سرپرست شهرداری خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، یکی از چالش‌ها و مشکلات شهرداری در بخش مرکزی خنداب دفن پسماند زباله‌ها دانست و گفت: در حال حاضر زباله‌های شهر خنداب، پدافند هوایی، نبروی زمینی و روستاهای بخش مرکزی در این مکان تخلیه می‌شود، اما عدم همکاری دهیاران و روستای اطرف برای ساماندهی و خاک‌دهی زباله‌ها، مشکلات زیادی را برای شهرداری به وجود آورده و این سازمان دیگر به تنهایی توان مدیریت این منطقه را ندارد.  

سرپرست شهرداری خنداب با تائید این مطلب که مدیریت زباله‌های شهری با شهرداری خنداب است، گفت: چنانچه دهیاران روستای بخش مرکزی، اهالی این منطقه و پدافند هوایی همکاری و مشارکت لازم برای خاک‌دهی و دفن اصولی زباله‌ها در منطقه دیزآباد را داشته باشند این مشکل در اسرع وقت برطرف خواهد شد.

بدهی 12میلیون تومانی مجتمع پسماند شهرستان

سلیمی با اشاره به مشارکت و همکاری کم‌رنگ کسانی که زباله‌های خود را در این مکان تخلیه می‌کنند، گفت: شهرداری خنداب مبلغی بالغ بر 40 میلیون تومان برای ساماندهی این منطقه هزینه کرده است. مجتمع پسماند نیز مبلغی معادل 12 میلیون تومان به علت هزینه در این مکان بدهکار است که هیچ اقدامی توسط اعضا به منظور پرداخت بدهی صورت نگرفته است.

وی افزود: در حال حاضر خاک‌دهی این منطقه ماهانه یا سه ماه یک بار انجام می‌شود.

سرپرست شهرداری خنداب یادآور شد: 3200 متر مربع از اراضی اختصاص یافته برای دفن پسماند در منطقه «دیزآباد» توسط شهرداری فنس‌کشی شده است اما به علت نبود نظارت متاسفانه زباله‌های تخلیه شده در زمین‌های مجاور نیز به چشم می‌خورد. برخی افراد سودجو هم از فرصت استفاده کرده و نخاله‌های ساختمانی خود را در این مکان تخلیه می‌کنند که امیدواریم با همکاری دهیاران هر چه زودتر این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, دفع غیر اصولی پسماند, منطقه دیزآباد, شهرداری خنداب, حمل‌ونقل درون شهری, بلوار یادگار امام(ره)

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *