بازدید: 124 | تاریخ انتشار : 12 آبان 1396
امام جمعه شهر جاورسیان ۱۳ آبان را از جمله روز‌های سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: این روز یادآور سه رویداد بزرگ در تاریخ کشور بوده و به‌حق این روز را، روز مبارزه با استکبار جهانی نامیده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به روز چهاردهم آبان گفت: این روز در تقویم جمهوری اسلامی و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است.

احمدی اظهار کرد: فرهنگ عمومی، مجموعه‌ای از باورها و عملکردهای جامعه در عرصه‌های مختلف است که تمام آحاد جامعه در شکل‌گیری آن نقش دارند و تأثیر شگرفی بر زندگی افراد در تمامی عرصه‌ها می‌گذارد.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح فرهنگ عمومی گفت: آیه‌ شریفه ۱۵۷ سوره‌ مبارکه‌ "اعراف" به وضوح بیانگر این موضوع است که فرهنگ عمومی اگر چه مجموعه‌ای از عُرفیات، کنش‌ها و واکنش‌های خاص یک جامعه است، اما می‌توان در چهارچوب شرع مقدس به آن نظم بخشید.

امام جمعه جاورسیان با اشاره به تهمت به عنوان یکی از رذایل اخلاقی گفت: تهمت گناهی است که روابط مثبت اجتماعی را تحت‌الشعاع قرار داده و هتک حیث و حرمت‌ را به دنبال دارد، جامعه‌ دینی باید از این بیماری اخلاقی مبرا باشد.

شرکت باشکوه مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان نمایش اقتدار ایران است

احمدی ۱۳ آبان را از جمله روز‌های سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: این روز یادآور تبعید ظالمانه‌ امام امت، کشتار بی‌رحمانه‌ دانشجویان و دانش‌آموزان مبارز و تسخیر و فتح غرورآفرین لانه‌ جاسوسی آمریکا است. و به‌حق این روز را، روز مبارزه با استکبار جهانی نامیده‌اند. سزاوار است آحاد مردم انقلابی در مراسمات مربوط به این روز بزرگ شرکت کرده و اقتدار ایران اسلامی را به نمایش بگذارند.

امام جمعه جاورسیان با آرزوی سلامتی برای تمام زوار باسعادت اربعین، به برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزای سالار شهیدان در این روز بزرگ تأکید کرد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, شهر جاورسیان, فرهنگ عمومی, 13 آبان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *