بازدید: 404 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1396
مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب از جمع‌آوری ۲۵۰ میلیون تومان زکات در ۶ ماه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.
 کریمی، مدیرکمیته امداد شهرستان خنداب در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به نقش اساسی زکات در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی عموم مردم، گفت: فرهنگسازی فریضه و سنت الهی زکات به منظور توزیع عادلانه کمک‌های مردمی بین نیازمندان در گرو اعتمادسازی میان عموم مردم، خیرین و همکاری همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی است.

کریمی با تاکید به اینکه فرهنگ سازی و نهادینه کردن پرداخت زکات نیازمند اهتمام و توجه ویژه است، گفت: در صورتی که این فرهنگ به صورت گسترده در جامعه نهادینه شود می‌توان نیازمندان بیشتری را از طریق کمیته امداد حمایت کرد و اقدامات گسترده‌تری برای اشتغالزایی مددجویان انجام داد.

وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال با مشارکت مردم و خیرین شهرستان خنداب مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شد که از این میزان مبلغ ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مربوط به زکات شجره طیبه و ۲۲۳ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان نیز زکات واجب است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب متذکر شد: مردم شهرستان خنداب مبلغی بالغ بر ۹۴ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان، فطریه هفتصد و ۹ هزار تومان، سهم سادات به ارزش ۲۳۰ هزار تومان و کفاره غیر عمد ۶۴۷ هزار تومان در قالب صدقات به نیازمندان تحت پوشش این نهاد حمایتی پرداخت کردند.

کریمی خاطرنشان کرد: ۴۰ میلیون و ۶۹۴ هزار تومان در قالب جشن عاطفه‌ها، ۲۴ میلیون تومان نذر و قربانی، ۲۶ میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه، ۳۰ میلیون تومان کمک هزینه تعمیر مسکن و ۳۰۰ هزار تومان در قالب طرح شفا از بین مردم و خیرین برای کمک به نیازمندان شهرستان خنداب جمع‌آوری شده است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, زکات, کمیته امداد, شهرستان خنداب, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *