بازدید: 162 | تاریخ انتشار : 17 آبان 1396
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: همدلی، وحدت، از خودگذشتگی، خدمتگزاری عاشقانه و امنیت عمومی که در گردهمایی عظیم پیاد‌روی اربعین حسینی تجلی یافته خود نمونه کوچکی از مدینه فاضله و حکومت امام زمان(عج) بر مؤمنان است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام رضا تاج‌آباد، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به اجتماع عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی گفت: خداوند متعال در سوره «شورا» خطاب به مومنان می‌فرماید، اگر می‌خواهید مزد رسالت رسول اکرم(ص) را بدهید مودت‌های خود را نسبت به خاندان رسالت آشکار کنید. منفعت این محبت و مودت هم که همان راه رسیدن به توحید است به شما باز می‌گردد.

تاج‌آباد با بیان اینکه به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین بسیار مورد سفارش قرار گرفته است، گفت: عاشورا روز پیروزی خون بر شمشیر است. اگرچه در این روز پیروزی و هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام محقق نشد و افرادی همانند عبیدالله‌بن‌زیاد در گفتمان‌های اجتماعی خود جنایت‌های روز عاشورا را به قضا و قدر مرتبط کردند اما خواست خداوند بر این بود که امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) با روشن‌سازی راه امام حسین(ع) رسالت خود را به انجام برسانند.

وی افزود: امام حسین(ع) در روز عاشورا از آخرین قطره خون خود در راه اسلام و بیداری اسلامی گذشت، بنابراین مومنانی که در اربعین به زیارت ابا‌عبدالله‌الحسین(ع) می‌روند باید از جان و مال خود در این راه بگذرند و همین از خود گذشتگی سبب می‌شود تا زائران با پای پیاده در راه زیارت امام حسین(ع) گام بردارند. راهی که در آن غنی و فقیر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و میزبانانش با عشق و شور از زائران پذیرایی می‌کنند.

پیاده‌روی اربعین تجلی عشق میلیون‌ها زائر و خادم سالار شهیدان

وی افزود: در پیاده‌روی اربعین حسینی میزبان و مهمان تنها یک هدف دارند آن‌ هم عشق‌ورزی خالصانه به ابا‌عبدالله الحسین است، خودخواهی، تکبر، حرص به دنیا و دیگر راذئل اخلاقی در این سفر از بین می‌رود و گویی شیطان در این راه کاملا خلع سلاح شده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی متذکر شد: پیاده‌روی اربعین حسینی صرفاً یک سفر یا گردهمایی عظیم نیست بلکه نوعی زیارت و عبادت محسوب می‌شود، چراکه خداوند وعده داده است زائران خاندان رسالت در این دنیا پاداش خود را با قرار گرفتن در مسیر توحید و بندگی خداوند و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی کسب می‌کنند.

اربعین؛ مدینه فاضله‌ای که رنگ حقیقت به خود گرفته است

تاج‌آباد با اشاره به اینکه اجتماع عظیم پیاده‌روی حسینی نمونه‌ای از مدینه فاضله است، گفت: تواضع، همدلی، وحدت بین زائران، از خودگذشتگی، خدمتگزاری عاشقانه، نبود مشکلات اقتصادی و امنیت عمومی که در گردهمایی عظیم پیاد‌روی اربعین حسینی تجلی یافته است خود نمونه کوچکی از مدینه فاضله و حکومت امام زمان(عج) بر مؤمنان است.

وی با اشاره به پیام‌های واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع) گفت: قیام امام حسین(ع) پیام‌های متعددی برای مردم جهان داشت که شعار «هیهات مناالذله» یکی از شعارهای ماندگار قیام عظیم عاشوراست. اربعین حسینی بهترین روش مبارزه با ظلم و ستم است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی در ادامه گفت: مومنان باید از پیام ظهر عاشورا امام حسین(ع) درس گرفته و زیر بار حکومت طاغوت و ظلم زمان نروند، انقلاب اسلامی ایران و دیگر انقلاب‌های حسینی نیز برگرفته از پیام «هیهات من‌الذله» امام حسین(ع) است.

مسئولین اگر زائران اربعین حسینی را یاری نمی‌کنند مانع تراشی هم نکنند

تاج‌آباد اظهار کرد: مسئولین اگر نمی‌خواهند زائران اربعین حسینی را یاری کنند باید مراقب باشند مبادا در این راه مانع تراشی کنند، مسئولین اگر هزینه‌ها و مشکلات این سفر را تسهیل کنند نفع آن که همان حفظ نظام، بیداری اسلامی و ظهور امام زمان(عج) است به خود آن‌ها و جامعه اسلامی باز می‌گردد و مردم بیشتری در این راه گام بر‌می‌دارند و این اجتماع بین‌المللی با شکوه و عظمت بیشتری برگزار می‌شود.   

وی افزود: همانطور که پیر جماران فرمود؛ «نظام و انقلاب اسلامی هر چه دارد از امام حسین(ع) و محرم و صفر دارد» بر همین اساس وظیفه مردم و مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران از دیگر کشورها در تسهیل سفر زائران اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به آن‌ها بیشتر است، مسئولین کشور ما باید از هیچ کمکی در این راه مضایغه نکنند.

مسئولان مسائل پیاده‌روی اربعین را جناحی و سیاسی نکنند

تاج‌آباد خاطرنشان کرد: هجم عظیمی از زائران اربعین حسینی از گروه مستضعفین هستند و مسئولین باید مراقب باشند مبادا این اجتماع عظیم حسینی را وارد بازی سیاست کنند، از مسئولین مربوطه انتظار می‌رود با اقتدار در برابر سودجویان و زیاده‌خواهان بایستند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, پیاده‌روی اربعین حسینی, مدینه فاضله, عاشورا, امام حسین(ع), اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *