بازدید: 229 | تاریخ انتشار : 30 آبان 1396
مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب گفت: بسیج سازندگی خنداب با اقدامات عمرانی از جمله ساخت خانه برای محرومان و کمک به آبرسانی به روستاها برای محرومیت زدایی اقدام کرده است.
 آلودری، مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به نام‌گذاری دومین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی» گفت: اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی علاوه بر رونق روستاها و سازندگی، سبب ایجاد شور و نشاط در میان مردم مناطق محروم خواهد شد و یقینا نقش این نهاد مردمی در محرومیت زدایی و امر سازندگی نقشی انکارناپذیر است و تا به امروز شاهد فعالیت‌های فراوانی در زمینه محرومیت زدایی توسط سپاه و بسیج در شهرستان خنداب و دیگر مناطق محروم کشور بوده‌ایم.

محرومیت زدایی در راس برنامه های بسیج سازندگی

آلودری اظهار کرد: بسیج و سپاه به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای کشور از ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی و آبادانی روستاها برخوردار هستند و حضور در این عرصه یکی از دهها و بلکه صدها موضوعی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز به عنوان محور اصلی فعالیت‌های سپاه و بسیج مطرح می‌شود چرا که این نهاد مردمی با انجام فعالیت‌های عمرانی همواره درصدد محرومیت زدایی در سراسر کشور بوده و همین فعالیت‌ها این نهاد را به خاری در چشم استکبار جهانی تبدیل کرده است.

فقر و اشتغال مهم‌ترین معضل مردم مناطق محروم

آلودری با بیان اینکه مشکلات فرهنگی و اشتغال بیشترین مشکلات مناطق محروم کشور از جمله شهرستان خنداب را شامل می‌شود، گفت: در مناطق محروم شهرستان خنداب در کنار مشکلات فرهنگی و اشتغال، مشکلاتی از قبیل آب شرب و مسائل عمرانی مدارس به چشم می‌خورد.

طرح محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در شهرستان خنداب

وی با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی شهرستان خنداب همزمان با دومین روز از هفته بسیج، گفت: در این هفته، بسیج سازندگی شهرستان خنداب همچون گذشته اقداماتی از قبیل اعزام تیم پزشکی به روستای محروم مجید آباد، اعزام گروه جهادی برای ساخت سرویس بهداشتی و حمام در روستای قلیچ‌تپه و کلاس زنبورداری توسط جهادگران بسیجی شهرستان خنداب را در دستور کار خود دارد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب با بیان اینکه شهرستان خنداب یکی از شهرستان‌های محروم استان مرکزی محسوب می شود، گفت: بسیج سازندگی شهرستان خنداب در سال جاری با هدف محرومیت‌زدایی در این شهرستان اقداماتی از قبیل آبرسانی به روستای محمدآباد، کمک به آبرسانی امامزاده نوده، ساخت غسالخانه در روستای شورشوره، ساخت سرویس بهداشتی و دیوارکشی مسکن محرومین در روستای صالحین، ساخت سرویس بهداشتی و دیوار کشی مسکن محرومین در روستای نصیر آباد را انجام داده است.

وی در ادامه افزود: بسیج سازندگی در سال جاری با کمک گروه جهادی دانشجویان دانشگاه اراک موفق به ساخت ۱۰ سرویس بهداشتی و حمام، تکمیل مسکن محرومین به مساحت ۱۱۰ متر مربع در روستای چزان، بازسازی مسکن محرومین به مساحت ۹۰ متر مربع در روستای نصیر آباد و ساخت سرویس بهداشتی و دفتر مدرسه در روستای علی‌آباد شد.

آلودری متذکر شد: برای پروژه‌های عمرانی مذکور ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان خنداب با اشاره به برنامه‌های فرهنگی بسیج سازندگی در شهرستان خنداب گفت: ۵۰ نفر از جهادگران برای آموزش‌های فرهنگی و فنی‌حرفه‌ای، اقتصاد مقاومتی، احکام و قرآن، مشاوره خانواده، خیاطی و طب سنتی به بخش مرکزی و قره‌چای شهرستان خنداب اعزام شدند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, هفته بسیج, محرومیت زدایی, شهرستان خنداب, مناطق محروم, بسیج سازندگی, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *