بازدید: 220 | تاریخ انتشار : 2 آذر 1396
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب گفت: در مجموع در شهرستان خنداب ۱۰۹ موقوفه وجود دارد که از این تعداد ۹۹ موقوفه منفعتی و ۱۰ موقوفه نیز انتفاعی است.
 کریم نصراللهی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب در گفت‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، وقف را صدقه جریه دانست و گفت: در تاکیدات مکرر و فراگیر معصومین(ع) وقف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. وقف در تاریخ اسلام، ضمن به نمایش گذاشتن اخلاص، ارادت و ایثار مال از سوی واقفان، پشتوانه قدرتمندی برای نشر اسلام و رفع محرومیت از جامعه اسلامی است.

ویژه برنامه‌های دهه وقف در شهرستان خنداب

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب با اشاره به برنامه‌های دهه وقف در شهرستان خنداب، بیان کرد: محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی مجید جدیدی در امامزاده آمنه خاتون(س) استوه، برپایی نمایشگاه عملکرد سالیانه اوقاف در امامزاده مسعود(ع)، نشست تخصصی وقف و روحانیون، نشست تخصص وقف و بهداشت و درمان با حضور خیرین سلامت، افتتاح توربتخانه امامزاده عبدالکریم یاسبلاغ(ع)  در شهرستان کمیجان( حوزه کمیجان زیر نظر اداره اوقف شهرستان خنداب است)، غبار روبی امامزاده آمنه خاتون(س) روستای استوه، ویزیت رایگان 150 نفر در درمانگاه روستای دهنو و وقف 2 جریب زمین آبی در روستای گازارن برای مسجد جامع این روستا از جمله برنامه‌های دهه وقف در شهرستان خنداب است.

وی افزود: در سال جاری ۸ وقف جدید در شهرستان خنداب به ثبت رسیده است که از این تعداد ۶ وقف منفعتی و ۲ مورد نیز وقف انتفاعی است.

نصرالهی در ادامه گفت: در سال جاری از محل موقوفات شهرستان ۱۵۶ بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد که هر یک از این بسته‌ها دارای ارزشی به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بود، برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاری مصری و اعزام ۱۷ نفر به عتبات عالیات، اقدام دیگر اداره وقف شهرستان خنداب در سال جاری است.

ثبت ۱۰۹ وقف در شهرستان خنداب/اختصاص ۸۰ درصد موقوفات به عتبات عالیات

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب تصریح کرد: در مجموع در شهرستان خنداب ۱۰۹ موقوفه وجود دارد که از این تعداد ۹۹ موقوفه منفعتی و ۱۰ موقوفه نیز انتفاعی است.

وی در ادامه گفت: ۸۰ درصد موقوفات شهرستان خنداب در زمینه عتبات عالیات است و موقوفه ایتام، روضه‌خوانی امام حسین(ع) و بهداشت و درمان در رده بعد قرار دارد.

نصرالهی متذکر شد: مردم و خیرین شهرستان خنداب اعتقاد راسخی به سنت حسنه وقف دارند و میزان موقوفات شهرستان در سال جاری نسبت به موارد مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب با اشاره به برنامه‌های دهه وقف در شهرستان خنداب، بیان کرد: محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی مجید جدیدی در امامزاده آمنه خاتون(س) استوه، برپایی نمایشگاه عملکرد سالیانه اوقاف در امامزاده مسعود(ع)، نشست تخصصی وقف و روحانیون، نشست تخصص وقف و بهداشت و درمان با حضور خیرین سلامت، غبارروبی امامزاده آمنه خاتون(س) روستای استوه، ویزیت رایگان ۱۵۰ نفر در درمانگاه روستای دهنو و وقف ۲ جریب زمین آبی در روستای گازارن برای مسجد جامع این روستا از جمله برنامه‌های دهه وقف در شهرستان خنداب است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که اراضی موقوفه در اختیار دارند باید در ادای این دِین همانند زکات اهتمام بورزند چراکه وقف سنت حسنه‌ای برای رفع محرومیت در جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, دهه وقف, شهرستان خنداب, غتبات عالیات, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *