بازدید: 264 | تاریخ انتشار : 8 آذر 1396
نوزدهیمن مانور سراسری زلزله به منظور آمادگی و افزایش آگاهی دانش آموزان در آموزشگاه شبانه روزی «شهید بهشتی» شهر خنداب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، نوزدهیمن مانور سراسری زلزله به منظور آمادگی و افزایش آگاهی دانش آموزان در آموزشگاه شبانه روزی «شهید بهشتی» شهر خنداب برگزار شد.

در این مانور دانش آموزان خندابی با به صدا در آمدن زنگ مدرسه و آژیر خطر، از نزدیک و به صورت عملی با مباحث و شیوه صحیح پناه‌گیری، خود امدادی و چگونگی مقابله با حوادث طبیعی آشنا شدند.

در مانور سراسری زلزله، اورژانس، شبکه بهداشت، آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند و دانش‌آموزان علاوه بر آشنایی با نحوه هدایت همکلاسی‌های خود در زمان حادثه با راه‌های گریز، پنهان شدن، کمک به مصدومان و مجروحان و انتقال آسیب دیدگان در زمان وقوع حادثه را به شکل عملی تجربه کردند.

ابراهیمی، سرپرست آموزش و پرورش شهرستان خنداب در حاشیه این مراسم بر ضرورت افزایش سطح آموزش در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: در بحث زلزله مهمترین کار، ارائه آموزش های لازم به مردم درخصوص کاهش مخاطرات اختمالی قبل، حین و حتی بعد از وقوع زلزله است.

ابراهیمی اظهار کرد: اجرای چنین برنامه‌های آموزشی در مدارس سبب می شود تا دانش‌آموزان علاوه بر آشنایی با نقاط امن و ایمن برای پناه گرفتن، با شیوه‌های کمک و امدادرسانی به همنوعان نیز آشنا شوند.

وی تصریح کرد: نقش آموزش در کاهش خطرهای زلزله غیرقابل انکار بوده و آموزش و مانور‌های مداوم و مستمر برای آمادگی در برابر زلزله در چرخه مدیریت بحران زلزله امری اجتناب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/م

تگها: نسیم خنداب, مانور زلزله, شهرستان خنداب, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *