بازدید: 431 | تاریخ انتشار : 10 آذر 1396
امام جمعه شهر خنداب گفت: کسی حق ندارد به مقدسات اهل سنت توهین کند، چرا که به گواهی تاریخ یکی از عوامل اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی توهین به مقدسات مذاهب گوناگون است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت رسول اکرم(ص) گفت: خداوند در آیه ۲۳ و ۲۴ سوره مبارکه اسرا در کنار مساله توحید به احترام نسبت به پدر و مادر اشاره کرده و می‌فرماید، اگر یکی از والدین شما یا هر دو آن‌ها پیر شد هرگز به آنها اف نگویید و آن‌ها را مشمول رحمت خود قرار دهید  همانطور که آنها در کودکی از شما مراقبت می‌کردند.

مجدی‌زاده اظهار کرد: پیامبر(ص) در خصوص احترام به پدر و مادر می‌فرماید، هر نگاه محبت‌آمیز فرزند نیکوکار نسبت به پدر و مادر نزد خداوند ثواب حج مقبول را دارد، چنین فرزند نیکوکاری در بهشت خداوند جای می‌گیرد اما اگر فرزندی به عاق والدین دچار شد بداند که جایگاهش در جهنم است.

صله رحم و نیکی به والدین از ویژگی های بارز مؤمنین است

وی افزود: خداوند متعال فرمود، هر انسانی که ۶ خصلت راستگویی، امانتداری، نیکی به والدین، صله رحم، استغفار از گناه و عمل به وعده الهی در او نهفته باشد از مؤمنین است.

امام جمعه شهر خنداب با اشاره به ۱۲ ربیع الاول  گفت: طبق روایات این روز  تولد پیامبر(ص) و آغاز هفته وحدت است، مسلمانان باید در راه خداوند با یکدیگر پیمان برادری ببندند و همانطور که امام صادق(ع) می فرمایند، به عیادت بیماران اهل تسنن بروند، در عزا و شادی‌های آن‌ها شرکت کنند و پشت سر آن‌ها نماز گزارند.

توهین به مقدسات سایر مذاهب، طبلی است که صدای تفرقه و فاجعه دارد

وی افزود: کسی حق ندارد به مقدسات اهل سنت توهین کند، چرا که به گواهی تاریخ یکی از عوامل اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی توهین به مقدسات مذاهب گوناگون است.  

مجدی‌زاده در پایان با اشاره به وظایف اعضای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس، عصاره ملت، مظهر خواسته‌های مردم، راهگشای اساسی برای مسئولان و کارگشا برای مردم است و مجموعه خواسته‌های مردم از مجلس، رفع گرفتاری‌ها و حل مشکلات و انتظارات به حقی است که مسئولین باید نسبت به انجام آن اهتمام بورزند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, نماز جمعه شهر خنداب, هفته وحدت, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *