بازدید: 465 | تاریخ انتشار : 12 آذر 1396
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم توسعه طرحی در ارتباط با غربالگری ژنتیک اجباری برای زوج های جوان در حال ازدواج به منظور پیشگیری از معلولیت های مادرزادی به تصویب رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در بازدید از مدرسه استثنایی «نور» اراک به مناسبت روز جهانی معلولان ضمن تقدیر و تشکر از مربیان و مسئولان این عرصه، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه طرحی در ارتباط با غربالگری ژنتیک اجباری برای زوج های جوان در آستانه ازدواج، به منظور پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی و اعطای تسهیلات به فرزندان معلول به تصویب رسیده است.

وی با تاکید به بالا بودن آمارهای معلولیت‌ مادرزادی و معلولیت‌ ناشی از حوادث در ایران گفت: این آمارها در کشور ما ارقام ویژه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد به همین منظور مباحث مربوط به نگهداری و آموزش این افراد باید در الویت برنامه‌های مسئولان قرار بگیرید، اجرای طرح های غربالگری ژنتیک زوج‌های جوان گام موثری در این عرصه است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با اشاره به اینکه فرزندان معلول هدیه‌‌ای خداوند بر روی زمین هستند، گفت: کسانی که در مسیر خدمت، آموزش و نگهداری این هدیه‌های الهی گام برمی‌دارند نزد خداوند از اجر و پاداش ویژه‌ای برخوردار هستند.

کریمی با اشاره به امکانات و ظرفیت‌های آموزشی مورد نیاز فرزندان معلول گفت: تعداد مدارس استثنایی مورد نیاز این فرزندان، در استان مرکزی کافی نیست و خیران می‌توانند با مشارکت در عرصه ساخت مدارس استثنایی کمک‌رسان آموزش و پرورش و دیگر ارگان‌های مربوطه باشند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در پایان مراسم برای پیگیری مطالبات مربیان و مدیر مدرسه استثنایی نور شهر اراک به ویژه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس قول مساعدت داد.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *