بازدید: 374 | تاریخ انتشار : 26 آذر 1396
رفع وضعیت نامطلوب محور خنداب-ملایر از مطالبات چندین ساله مردم خنداب بود که به همت راهداران خندابی، عملیات تعریض و شانه‌خاکی این محور با صرف ۳۰۰ میلیون ریال انجام شد ولی ایمنی و تجهیز این محور ۶۰ میلیارد ریال اعتبار را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، رفع وضعیت نامناسب جاده‌های شهرستان خنداب از عمده مطالبات مردم این منطقه از مسئولان است. بیش از ۱۰ سال از شهرستان شدن خنداب می‌گذرد ولی تا به امروز هیچ اقدام درخور توجهی از سوی مسئولان ذی‌ربط در زمینه راه‌ها و محورهای مواصلاتی خنداب انجام نشده است.

از سرگیری عملیات تعریض و بهسازی شاهراه اصلی خنداب-ملایر 

محور خنداب-ملایر، شاهراه اصلی است که روستاهای زیادی از قبیل سلطان‌آباد، محمودآباد، بابا رئیس، قالیباف و محمدآباد در این محدوده قرار دارند، محوری که به علت عرض کم و نبود راه فرار و گریز برای خودروهای عبوری، سالانه جان عده زیادی از مسافران را می‌گیرد.

با پیگیری و درخواست مکرر مردم خنداب، اداره راهداری و حمل‌ونقل این شهرستان از شهریورماه امسال عملیات شانه‌ریزی و حذف ۵ نقطه حادثه‌خیز این محور را پس از گذشت یک سال تعطیلی از عملیات اجرایی مجدد از سر گرفته شد.

شهروند خندابی:

محور خنداب-ملایر بدون روشنایی و ایمنی

کریمی یکی از دانشجویان خندابی که در شهرستان ملایر مشغول به تحصیل است در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، در خصوص این محور گفت: سال‌هاست که این محور به دلیل یک باندِ بودن برای مسافران و اهالی خطرساز است و می‌بایست مسئولان نسبت به تعریض، احداث شانه خاکی و آسفالت محور خنداب-ملایر به عنوان یکی از مطالبات مردم منطقه اقدام کنند.

وی افزود: آسفالت محور خنداب-ملایر به‌مرور زمان کیفیت خود را از دست‌داده و در برخی مناطق از بین رفته است، از مسئولین تقاضا داریم به وضعیت آسفالت، روشنایی و خط‌کشی این محور رسیدگی کنند. 

شهروند خندابی:

سریال نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای خنداب پایان ندارد

یادگاری، یکی از شهروندان خندابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: مردم شهرستان خنداب چندین سال چشم انتظار تحقق وعده مسئولان مبنی بر تکمیل عملیات تعریض و آسفالت کامل این محور هستند.

وی افزود: وضعیت نامساعد این محور تاکنون به غیر از مسافران، جان تعداد زیادی از شهروندان خندابی را هم گرفته است.

یادگاری ضمن تشکر از زحمت کارکنان اداره راهداری، گفت: خوشبختانه چند ماه است عملیات بهسازی در این جاده از سر گرفته‌شده و اجرای عملیات تعریض و احداث شانه خاکی این محور به اتمام رسیده است.

این شهروند خندابی خاطرنشان کرد: مسئله اصلی که در حال حاضر رانندگان را دچار مشکل کرده است، وضعیت نامناسب پیچ «سالوک» است که امیدواریم باهمت مسئولین رفع شود.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل شهرستان خنداب:

تکمیل عملیات تعریض و شانه خاکی محور خنداب-ملایر به همت راهداران خندابی

روح‌الله شمسی، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، محور خنداب-ملایر را یکی از محورهای اصلی شهرستان خنداب عنوان کرد و گفت: برای تکمیل این محور چند سالی بود که درخواست تخصیص دو میلیارد تومان اعتبار داشتیم ولی به دلیل تعویق و عدم دریافت این اعتبارت به ناچار از ظرفیت‌های درون سازمانی استفاده کردیم و با تجهیزات و کارکنان این اداره عملیات بهسازی در این محور را با صرف هزینه‌ای بالغ‌ بر ۳۰۰ میلیون ریال به اتمام رساندیم.

شمسی اظهار کرد: عرض کم و شانه نامناسب محور خنداب-ملایر باعث بروز تصادفات مرگبار زیادی شده بود، به همین منظور اداره راهداری شهرستان خنداب بدون دریافت بودجه در این بخش سه‌نقطه حادثه‌خیز در گردنه محمدآباد و دونقطه دیگر در حاجی‌آباد و قزل‌قلعه را رفع و اصلاح کرد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل شهرستان خنداب افزود: اداره راهداری شهرستان خنداب از شهریورماه سال جاری عملیات بهسازی این محور را که شامل ۳۶ کیلومتر مسیر رفت‌وبرگشت است را آغاز کرده است که عملیات تعریض و حذف قوس قائم توسط پیمانکار این پروژه اجرایی شده است.

وی در ادامه گفت: احداث ۱۰ پارکینگ و ۱۵ کیلومتر شانه خاکی، ۱۱ هزار مترمکعب خاک‌‌ریزی و نصب علائم هشداردهنده از دیگر اقدامات انجام‌شده در این محور است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل شهرستان خنداب تصریح کرد: در گذشته به علت عدم نظارت کافی تعدادی از باغات به حریم جاده وارد شده است که متاسفانه آبیاری این اراضی، باعث نشست بخشی از جاده و ایجاد ترک در محور شده بود، خوشبختانه با همکاری مردم این منطقه حریم جاده آزاد و در ۱۸ کیلومتر این محور که در حوزه عملیاتی شهرستان خنداب قرار دارد، شانه خاکی احداث شد.

آسفالت محور خنداب-ملایر در پیچ‌وخم تخصیص اعتبار

شمسی متذکر شد: برای روکش آسفالت، خط‌کشی و احداث پُل در این محور نیازمند تخصیص اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل بودجه‌های شهرستانی هستیم.

وی به رفع «پیچ سالوک» به عنوان یکی از مطالبات مردم اشاره و خاطرنشان کرد: «پیچ سالوک» یکی دیگر از نقاط حادثه‌خیز محور خنداب-ملایر است که در حوزه عملیاتی استان همدان قرار گرفته است. اقداماتی مبنی بر شانه‌سازی و حذف این پیچ در دستور کار مسئولین مربوطه قرار دارد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, محور خنداب-ملایر, تخصیص اعتبار, پیچ سالوک, تعریض, شهرستان خنداب, روشنایی, ایمن سازی, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *