بازدید: 121 | تاریخ انتشار : 16 دی 1396
رئیس مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای خنداب گفت: آموزش‌های فنی‌‌وحرفه‌ای زمینه ایجاد حرفه‌های باثبات را فراهم کرده و مانع پدید آمدن شغل‌های کاذب و به تبع آن کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
 محمد قدیری، رئیس مرکز فنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وحرفه‌ای شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به نقش آموزش‌های فنی‌‌وحرفه‌ای در کاهش نرخ بیکاری، گفت: تقویت و توسعه آموزش‌های فنی‌‌وحرفه‌ای راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است، چراکه این آموزش‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال و ارتقاء سطح کیفیت محصولات، افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد.

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای ضرورت اشتغال پايدار

قدیری اظهار کرد: آموزش‌های فنی‌‌وحرفه‌ای زمینه ایجاد حرفه‌های باثبات را فراهم کرده و مانع پدید آمدن شغل‌های کاذب و به تبع آن کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی در ادامه افزود: مراکز فنی‌‌وحرفه‌ای باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه، توانایی افراد را مورد سنجش قرار داده و با ارائه مهارت به آنان آمادگی لازم را برای ورود به بازار کار در افراد ایجاد می‌کند.

اعطای تسهیلات به کارآفرینان توسط صندوق کارآفرینی امید

رئیس مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهرستان خنداب تصریح کرد: به منظور حمایت از کارآفرینان و اعطای تسهیلات به آنان تفاهم‌نامه‌ای بین مراکز فنی‌و‎‌حرفه‌ای و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است و کارآفرینان می‌توانند بعد از گذراندن یک دوره آموزش رایگان، نسبت به اخذ تسهیلات از این صندوق اقدام کنند، در شهرستان خنداب نیز تسهیلات مذکور در اختیار کارآفرینان قرار می‌گیرد.

آموزش کشت گلخانه‌ای در دستور کار مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای خنداب

قدیری متذکر شد: شهر خنداب مجهز به یک مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای دولتی و دو مرکز خصوصی است که یکی از این مراکز در حال حاضر غیرفعال و دیگری در حال گذراندن مراحل اداری است، بیشتر آموزش‌های ارائه شده در این مراکز بر پایه اقتصاد این شهرستان که مبتنی بر کشاورزی است تنظیم شده و در سال آینده نیز آموزش رشته‌‌های کشاورزی به‌ویژه کشت گلخانه‌ای در دستور کار مرکز فنی‌وحرفه‌ای شهر خنداب قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر کارگاه‌های طراحی دوخت، صنایع دستی، حسابداری، عکاسی، خبرنویسی و مستند‌سازی در مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب فعال است، کارگاه‌های مکانیک خودرو، برق و فناوری اطلاعات نیز در فصل جاری کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهند کرد.

رئیس مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهرستان خنداب، گفت: ۳ مربی در کارگاه‌های مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب ایفای نقش می‌کنند و امیدواریم در ماه آینده موفق به جذب مربی برای رشته‌های برق و مکانیک شویم.

قدیری اظهار کرد: بر اساس مصوبات ابلاغ شده، مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب آموزش ۵۰ هزار نفر ساعت را دستور کار خود داده است که تاکنون موفق به آموزش بیش از ۳۰ هزار نفر ساعت شده است.

آموزش بیش از ۵۰۰ نفر از مددجویان خندابی در مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای خنداب

وی در ادامه افزود: کمیته امداد یکی از همکاران آموزشی مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب است و امسال برای ۵۵۹ نفر از مددجویان خندابی دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

رئیس مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهرستان خنداب با اشاره به اعتبار مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب گفت: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خنداب امسال اعتباری بالغ‌ بر یک‌میلیارد ریال به منظور اجرای برنامه‌های آموزشی برای مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای شهر خنداب در نظر گرفته شده که این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته رشد کم‌نظیری داشته است.

قدیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۳ مرکز فنی‌‌وحرفه‌ای دولتی و ۲۳۰ مرکز خصوصی در سطح استان مرکزی آماده برگزاری کلاس‌های آموزشی هستند و متقاضیان می‌توانند با کسب مهارت در این مراکز و دریافت گواهی‌نامه به ایفای نقش در بخش صنعت و تولید پرداخته یا ضمن اخذ تسهیلات وارد عرصه کارآفرینی شوند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, مراکز فنی حرفه ای, اشتغال, کمیته امداد, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *