بازدید: 158 | تاریخ انتشار : 8 دی 1396
امام جمعه شهر خنداب گفت: ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، روزی که حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی‌ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی آفرید.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به سالروز گرامیداشت حماسه ۹ دی گفت: ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، روزی که حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و برگ زرینی بر افتخارات مرد و زن ایرانی شد.

وی با اشاره به سخنان امام علی(ع) در نهج‌البلاغه گفت: جامعه دینی بر اثر هوای نفس و قانون‌های خلاف شرع گرفتار فتنه می‌شود و نکته اساسی برای رهایی از فتنه، ریشه‌یابی عوامل فتنه و ریشه‌کنی آن در جامعه است.

بیانات رهبر انقلاب سفینه نجات امت اسلامی برای رهایی از امواج فتنه است

مجدی‌زاده افزود: مردم ایران اسلامی تا زمانی که بیانات مقام معظم رهبری را سرلوحه اقدامات خود قرار می‌دهند در برابر امواج فتنه مقاوم هستند چرا که این بیانات برای مردم و مسئولان کشور ما به منزله سفینه نجاتی برای رهایی از آسیب‌ها و فتنه‌های دشمنان است.

امام جمعه شهر خنداب با اشاره به دیدار هفته گذشته اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با مقام معظم رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری به خوبی مرز بین انتقاد دلسوزانه و انتقاداتی که منجر به تهمت می‌شود را برای امت اسلامی مشخص کردند، چرا که نقد و نقدپذیری واجب اما تهمت و لجن‌پراکنی حرام است.

وی با اشاره به محبوب‌ترین اعمال نزد پروردگار، گفت: ایمان به خدا، صله رحم و امر به معروف و نهی از منکر از محبوب‌ترین اعمال نزد پروردگار است، خداوند در آیات قرآن کریم همواره انسان‌ها را به عدل و احسان نسبت به خویشاوندان و امر به معروف و نهی از منکر امر کرده و آنان را از انجام منکرات بر حذر داشته است.

مجدی‌‌زاده اظهار کرد: خداوند در آیه ۳۸ سوره روم خطاب به پیامبر(ص) در خصوص صله رحم و رسیدگی به حقوق خویشاوندان می‌فرماید، ای نبی خدا حقوق ارحام، خویشان، مسکینان و در راه ماندگان را ادا کن که صله رحم و احسان به فقرا نیکوترین امر برای مومنانی است که مشتاق به لقای پروردگار هستند، پیامبر(ص) نیز بعد از نزول این آیه فدک را به حضرت زهرا(س) بخشید.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, ۹ دی, شهر خنداب, صله رحم, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *