بازدید: 89 | تاریخ انتشار : 17 دی 1396
فرماندار شهرستان خنداب گفت: ۷۰ درصد از شبکه آبرسانی روستاهای شهرستان خنداب فرسوده است.
غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به پروژه تعویض شبکه‌های فرسوده آبرسانی شهرستان خنداب گفت: از تعداد ۸۳ روستای شهرستان خنداب، ۶۲ روستا تحت پوشش آب‌وفاضلاب روستایی قرار دارند و مابقی روستاها به شکل خودگردان اداره می‌شوند.

غیاثی با اشاره به اینکه ۱۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان خنداب تحت پوشش شبکه آبفار قرار دارند، گفت: آزمایشات میکروبی به صورت ماهیانه، آزمایشات شیمیایی، سالی دو مرتبه و تست کُلر‌زنی به صورت روزانه توسط اداره بهداشت و آب‌وفاضلاب روستایی انجام می‌شود.

وی افزود: اداره آب‌وفاضلاب روستایی استان مرکزی بر اساس الویت‌بندی جمعیت در حال بازسازی شبکه آب روستاهای شهرستان خنداب است و در سال‌های اخیر نیز ۹ پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان خنداب تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

۷۰ درصد از شبکه آبرسانی روستاهای شهرستان خنداب فرسوده است

فرماندار شهرستان خنداب تصریح کرد: ۷۰ درصد از شبکه آبرسانی روستاهای شهرستان خنداب فرسوده بوده و نیاز به بازسازی دارد، در حال حاضر بازسازی شبکه آبرسانی روستای عبدالکریم، جوشیروان و مهرسُفلی در دست اقدام است.

وی با اشاره به پروژه بازسازی شبکه آبرسانی روستای مهر‌سفلی گفت: در دو مرحله شبکه آب فرسوده روستای مهر سفلی تعویض شد و در بهمن ماه پروژه به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

غیاثی، متذکر شد: برای تعویض شبکه آبرسانی روستای مهرسُفلی و عبدالکریم تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

تعویض شبکه آبرسانی روستای جوشیروان نیازمند تخصیص ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار

فرماندار شهرستان خنداب با اشاره به تعویض شبکه آبرسانی روستای جوشیروان گفت: تاکنون ۷۰ درصد از شبکه آبرسانی روستای جوشیروان با هزینه‌ای بالغ‌بر ۸۰ میلیون تومان بازسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل و بهره‌برداری این پروژه نیازمند تخصیص ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات است که به محض تأمین اعتبارات پروژه را به اتمام می‎‌رسانیم.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, فرماندار شهرستان خنداب, شبکه آبرسانی, روستای جوشیروان, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *