بازدید: 291 | تاریخ انتشار : 20 دی 1396
کشاورز نمونه خندابی گفت: با تلفیق تجربه چندین ساله خود و دانش کارشناسان بخش کشاورزی توانستم رتبه نخست تولید جو آبی را در کشور کسب کنم.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، شهرستان خنداب ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی دارد، ظرفیت‌هایی که می‌تواند به توسعه پایدار و رشد اقتصادی شهرستان و به تبع آن به پیشرفت کشور در بخش کشاورزی کمک کند.

اگر گستره جغرافیایی و بهره‌مندی از خاک حاصل‌خیز این شهرستان با سرمایه‌گذاری و اصول پژوهشی نوین همراه شود، بی‌شک شهرستان خنداب در کوتاه مدت در رشد اقتصادی و پیشرفت کشور نقش به‌سزایی خواهد داشت.

کشاورز نمونه شهرستان خنداب:

کسب رتبه نخست کشور با اجرای سامانه نوین آبیاری/برداشت ۱۲ تُن جو از هر هکتار اراضی کشاورزی

علیرضا روستا، کشاورز نمونه شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، با اشاره به لزوم تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب گفت: طرح‌های نوین آبیاری علاوه بر استفاده بهینه از منابع آبی و افزایش تولید محصولات کشاورزی به بهبود کیفی خاک و ارتقاء میزان بهره‌وری کمک شایانی می‌کند.

روستا اظهار کرد: با تشویق کارشناسان جهاد کشاورزی، آبیاری قطره‌ای و بارانی را به جای شیوه‌های سنتی آبیاری در اراضی کشاورزی خود به‌کار گرفتم که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب،  امسال موفق به برداشت ۱۲ تُن جو از هر هکتار زمین‌های کشاورزی ام شدم.

وی با اشاره به اشتغال ۲۴ ساله در بخش کشاورزی، گفت: با تلفیق تجربه چندین ساله خود و دانش کارشناسان و مروجان بخش کشاورزی توانستم  به رتبه نخست تولید جو آبی در کشور دست یابم.

این کشاورز نمونه متذکر شد: استفاده از علم روز کشاورزی، بهره گیری از آبیاری قطره‌ای به جای غرقابی کردن اراضی کشاورزی و تنوع‌بخشی به محصولات تولیدی از مهم‌ترین عوامل موفقیتم در بخش کشاورزی است.

ناامیدی؛ آورده دولت فعلی برای کشاورزان

روستا با اشاره به مشکلات پیش‌روی کشاورزان خندابی، اظهار کرد: نحوه خرید تضمینی محصولات کشاورزی یکی از مشکلات اصلی کشاورزان است و دولت به‌جای حمایت از کشاورزان با تعلل در پرداخت یارانه محصولات کشاورزی، تنها نا‌امیدی را برای کشاورزان به ارمغان آورده است.

وی افزود: امسال کشاورزان تمایل چندانی برای فروش محصولات خود به مراکز دولتی نداشتند؛ معضلی که تنها دلیل آن عدم حمایت دولت از کشاورزان است.

وی ضمن تشکر از مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان خنداب، خاطرنشان کرد: راهنمایی و مشاوره کارشناسان جهاد کشاورزی یکی از دلایل موفقیتم در عرصه کشاورزی و کسب رتبه برتر کشوری در تولید محصول جو بود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, کشاورز نمونه خندابی, رتبه نخست کشوری, تولید جو, سیستم های نوین آبیاری, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *