بازدید: 389 | تاریخ انتشار : 25 دی 1396
مرکز جامع سلامت روستای «دیزآباد» از جمله پروژه‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان است که به همت یکی از خیرین این روستا سال گذشته کلنگ آن بر زمین زده شد و عملیات احداث ساختمان آن با صرف ۳ میلیارد ریال به پایان رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، برخی از مناطق محروم شهرستان خنداب درمانگاه و پزشک متخصص ندارند، مناطقی که ساکنان آن مجبورند مسافت‌های طولانی را برای استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی تا مرکز شهرستان یا استان‌های مجاور طی کنند.

مرکز جامع سلامت روستای «دیزآباد» یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان خنداب در حوزه بهداشت و درمان است، پروژه‌ای که یک سالی می‌شود که کلنگ احداث آن بر زمین خورده و مردم منطقه را در انتظار بهره‌برداری و دریافت خدمات چشم به راه گذاشته است.

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب:

حوزه سلامت، نیازمند همکاری خیران است

ملبوبی، رئیس بیمارستان مهر خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با تأکید بر اینکه این مرکز درمانی مطابق با آخرین استانداردهای روز ساخته خواهد شد، گفت: مراکز درمانی از جمله اماکنی هستند که پس از بروز هر حادثه و بلای طبیعی از نظر مقاوم‌سازی و ایمن بودن در درجه اهمیت قرار دارند.

وی افزود: باتوجه به اهیمت این امر این مراکز باید ایمن و متناسب با استانداردهای روز جهان ساخته شوند تا مردم هزینه کمتری را در بخش درمان و تلفات انسانی متحمل شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منابع دولتی پاسخگوی نیازها و رفع مشکلات کشور نیست، گفت: از این‌رو بایستی با شناسایی افراد خیر در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان از مشارکت و همکاری آنان بهره‌مند شد.

ارائه خدمات بهداشتی-درمانی در «مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد»

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب با اشاره به همکاری حسن ابراهیمی، خیر دیزآبادی برای ساخت مرکز درمانی در این روستا گفت: با پیگیری‌های انجام شده عملیات احداث ساختمان به پایان رسیده است و به محض رفع نواقص و استخدام نیروهای متخصص این مرکز آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مراجعان را دارد.

وی افزود: با راه‌اندازی «مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد» اقدامات بهداشتی و درمانی از قبیل ویزیت بیماران و ارائه خدمات مامایی در این مرکز انجام می‌شود که علاوه بر روستای دیزآباد تعدادی از روستاهای همجوار نیز تحت پوشش این مرکز درمانی قرار می‌گیرند.

راه‌اندازی «مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد» در دهه فجر

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب، تصریح کرد: در حال حاضر راه‌اندازی انشعابات و موتورخانه این مرکز درمانی در دست اقدام است، مرکز درمانی روستای دیزآباد به شرط تایید مسئول فنی در دهه مبارک فجر راه‌اندازی خواهد شد.

خیر حوزه سلامت:

مسئولان باید راهگشای مشكلات خیران باشند/همکاری و همدلی مهم‌ترین اصل پیشرفت خیران

حسن ابراهیمی، خیری که برای ساخت «مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد» همکاری می‌کند در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص انگیزه‌اش از احداث این مرکز درمانی گفت: سال گذشته در سانحه رانندگی مادرم را از دست دادم؛ حادثه‌ای تلخ که اگر یک مرکز درمانی در این منطقه وجود داشت شاید هرگز رخ نمی‌داد.

وی افزود: بعد از حادثه و ضرورت یک مرکز درمانی در منطقه بود که تصمیم گرفتم با همکاری اهالی روستا مرکز درمانی را در این منطقه احداث کنیم.

ابراهیمی اظهار کرد: در مرداد ماه سال ۹۵ تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی اراک مبنی بر ساخت «مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد» منعقد شد و نقشه این مرکز درمانی توسط دفتر فنی علوم پزشکی طراحی و عملیات اجرایی آن با هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد ریال در تیرماه امسال به اتمام رسید و همزمان با  هفته دولت ساختمان این درمانگاه رونمایی شد.

این خیر حوزه سلامت با تأکید بر اینکه مسئولان باید راهگشای مشکلات خیران باشند، گفت: فعالیت خیران در شهرستان خنداب، حمایت بیشتر مسئولان را می‌طلبد، چرا که تنها هدف خیران کمک به رشد و آبادانی شهرستان خنداب است.  

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, مرکز درمانی دیز آباد, شهرستان خنداب, مرکز جامع سلامت روستای دیزآباد, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *