بازدید: 345 | تاریخ انتشار : 30 دی 1396
مشکل کمبود نیروی متخصص در بیمارستان خنداب منجر به کاهش کیفیت در ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان شده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی وابستگی کشور در حوزه پزشکی بیشتر به کشورهای هند و پاکستان بود و بیشتر پزشکان کشور هم هندی و پاکستانی بودند. امروزه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه پزشکی توانسته‌ایم به جایگاه قابل قبولی در دنیا دست پیدا کنیم به طوری که کمتر بیماری برای درمان به خارج از کشور اعزام می‌شود و حتی در بحث توریسم درمانی ایران رشد چشمگیری داشته‌ است.

اما با وجود تمامی این پیشرفت‌ها و رشد شتابان در تربیت و تقویت جامعه پزشکی در کشور مشکلاتی متعددی در نقاط مختلف از جمله مناطق محروم کشور به چشم می‌خورد؛ کمبود پزشک عمومی و متخصص از جمله کمبودهایی است که مناطق محروم در بخش پزشکی با آن مواجه هستند و تا به امروز در این زمینه وزارت بهداشت و درمان نتوانسته است موفق عمل کند.

توزیع عادلانه امکانات حوزه بهداشت و درمان یکی از مطالبات مردم مناطق محروم و شهرستان‌های کوچک است؛ مطالبه‌ای که تاکنون از سوی مسئولان ذی‌ربط پاسخ داده نشده است.

در حالیکه در کلان‌شهرها تابلوهای پزشکان متخصص و عمومی بر ساختمان‌های بسیاری خودنمایی می‌کند در بسیاری از مناطق محروم کشور حتی یک پزشک متخصص حضور ندارد که مرهمی بر زخم بیماران باشد.

تنها بیمارستان شهر خنداب، با کمبود پزشک متخصص مواجه است

بیمارستان «مهر» شهرستان خنداب با گذشت بیش از ۸ سال از وعده‌های مسئولان، در آذرماه امسال بخش‌های مختلفی از آن به بهره‌برداری رسید اما این بیمارستان به رغم داشتن امکانات و تجهزات لازم با کمبود پزشک متخصص مواجه است.

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب:

متخصص رادیولوژیست نداریم

ملبوبی، رئیس بیمارستان «مهر» خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: با افتتاح این بیمارستان بخش عمده‌ای از مشکلات مردم این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان برطرف شده است.

ملبوبی با اشاره به پذیرش بیماران در این بیمارستان در بخش تخصص و اورژانس اظهار کرد: حضور پزشکان متخصص در درمانگاه تخصصی بیمارستان بر اساس برنامه هفتگی است اما بخش اورژانس به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارد.

وی درخصوص برنامه حضور هفتگی پزشکان متخصص در این مرکز درمانی گفت: ۲ متخصص داخلی از شنبه تا چهارشنبه، متخصص زنان و زایمان و متخصص عفونی دو روز، متخصص اطفال سه روز و متخصص قلب و روانپزشک یک روز در هفته در بیمارستان حضور دارند و خدمات تخصصی لازم را به بیماران ارائه می‌دهند.

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب، تصریح کرد: آزمایشگاه این بیمارستان مجهز به تمامی تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی است که تمامی آزمایشات تخصصی و میکروبی در آن انجام می‌شود و بیماران تنها برای انجام برخی از آزمایشات فوق تخصصی به شهرهای همجوار ارجاع داده می‌شوند.

بخش رادیولوژی و سونوگرافی بیمارستان متخصص رادیولوژیست ندارد

ملبوبی متذکر شد: بیمارستان «مهر» شهر خنداب به بخش رادیولوژی و سونوگرافی نیز مجهز است اما به علت کمبود نیروی متخصص آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان در این دو بخش نیستیم.

وی در ادامه افزود: برای بخش رادیولوژی درخواست استخدام چهار نفر کارشناس رادیولوژی و یک متخصص رادیولوژیست داده‌ایم که امیدواریم با موافقت و پیگری دانشگاه علوم پزشکی این دو بخش نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

ملبوبی با اشاره به بخش زنان و زایمان بیمارستان «مهر» خنداب گفت: تجهیزات مورد نیاز بخش زنان و زایمان تأمین شده و متخصص این بخش در دو روز در طول هفته در بیمارستان حضور دارد، با حضور ۴ کارشناس مامایی در بخش اورژانس، به محض تأمین نیروی پرستار، بخش زنان و زایمان این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود.

رئیس بیمارستان «مهر» خنداب، تصریح کرد: مشکل کمبود نیروی متخصص در بیمارستان خنداب منجر به کاهش کیفیت در ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان شده است.

 

 

ویزیت روزانه 130 بیمار در بیمارستان «مهر» خنداب

ملبوبی اظهار کرد: بیمارستان «مهر» خنداب مجهز به ۲۰ تخت بستری بوده و میانگین مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان در طول روز 130 نفر است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور سهولت در رفت‌ و آمد بیماران، پیگیر راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی گویا از ساعت ۷ تا ۹ صبح هستیم، همچنین سیستم مدیریتی بیمارستان نیز به منظور رسیدگی به شکایات مردم روزانه دو ساعت در بیمارستان حضور دارد.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, بیمارستان مهر خنداب, شهرستان خنداب, نیروی متخصص, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *