بازدید: 263 | تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396
رئیس کمیته امداد شهرستان خنداب، گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خنداب در ۹ ماهه نخست امسال موفق به بافت ۶۷ مترمربع فرش دستباف شدند.
سعید کریمی، رئیس کمیته امداد شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به اهمیت توسعه مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی و تاثیر آن در اقتصاد و فرهنگ کشور گفت: طرح‌های صنایع دستی علاوه بر اینکه در محیط خانه و کارگاه‌های کوچک قابل اجرا هستند، طرح‌های زودبازده‌ای محسوب می‌شوند که به ایجاد ارزش افزوده در کشور نیز کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حرفه فرش‌بافی بیانگر ذوق و هنر ایرانیان است، گفت: هنر فرش‌بافی به دلیل جذابیت و تنوع آن، راهی موثر برای جذب توریست و توسعه بوم‌گردی در مناطق مختلف کشور محسوب می‌شود که توسعه اقتصاد خانوارها و تولید ناخالص ملی را به‌دنبال دارد.

کریمی با بیان اینکه فرش‌بافی نقش مؤثری در تأمین نیازهای مالی خانوارهای تحت حمایت دارد، گفت: کمیته امداد در راستای حمایت از بافندگان فرش علاوه بر نظارت به حسن اجرای بافت فرش دست‌باف و اعطای تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی اقدام به برگزاری دوره‌های فرش‌‌بافی و بازاریابی برای فروش محصولات مددجویان کرده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان خنداب، متذکر شد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خنداب در ۹  ماهه نخست امسال موفق به بافت ۶۷ مترمربع فرش دستباف شدند که گامی موثری در راستای اشتغال و خودکفایی این افراد به شمار می‌آید.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه نخست امسال ۳۱ دوره آموزشی برای ۵۶۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خنداب برگزارشده است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, بافت فرش, مددجویان خندابی, کمیته امداد, شهرستان خنداب, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *