بازدید: 281 | تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری خنداب گفت: برای توسعه صنعت گردشگری در منطقه پیگیر جذب سرمایه‌گذار و ساخت اقامتگاه‌های بومی‌گردی در روستاهای «آدشته» و «گوره‌زار» خنداب هستیم.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، شهرستان خنداب یکی از شهرستان‌های تاریخی و مهم استان مرکزی است که با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری نظیر رودخانه «قره‌چای»، «درمانگاه قدیمی و کبوترخانه دهنو»، روستای تاریخی «آدشته» و «درمن»، دریاچه و پارک ساحلی شهر خنداب، زیارتگاه و چشمه «شیث پیغمبر(ع)»، امامزاده «شاهور (ع)»، روستای تاریخی «گوره‌زار»، امامزاده «محمد مسعود(ع)» شهر خنداب، امامزاده «ابراهیم(ع)» روستای نوده، امامزاده «سید اسماعیل(ع) روستای گذردر»، باغات میوه و طبیعت بکر و ... می‌تواند در صنعت گردشگری نقش مستقیم و غیرمستقیم بر حوزه اشتغالزایی داشته باشد.

باتوجه به اینکه مناطق بِکر گردشگری و طبیعت زیبا و چشم‌نواز در فصول‌ مختلف سال این شهرستان، چشم هر علاقمند و گردشگری را خیره می‌کند، می‌توان با مدیریت صحیح و اصولی، ظرفیت‌های بالقوه شهرستان را به بالفعل تبدیل و سود سرشار گردشگری را نصیب مردم این منطقه کرد.

از جمله عوامل مؤثر در توسعه گردشگری شهرستان خنداب توجه به زیرساخت‌ها است که متأسفانه این امر در شهرستان خنداب مغفول مانده است.

بسیاری از راه‌های دسترسی به مناطق گردشگری شهرستان خنداب از وضعیت مطلوب برخوردار نیستند از این‌رو رسیدگی و توجه به این امر از جمله عواملی است که تحول و توسعه گردشگری در شهرستان خنداب را به دنبال دارد.

بر کسی پوشیده نیست که رونق گردشگری باعث ایجاد ده‌ها فرصت شغلی و به دنبال آن رفع بیکاری می‌شود، حضور هر مسافر و گردشگر، بایستی برای متولیان شهرستانی و استانی یک غنیمت و فرصتی برای درآمدزایی و اشتغالزایی تلقی شود. اما متأسفانه توسعه صنعت گردشگری در شهرستان  خنداب علی‌رغم ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری آن ﺍﺯ ﭼﺸﻢ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ استانی و شهرستانی به دور مانده است.

سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری خنداب:

تبدیل صنعت توریسم به قوه محرکه اقتصاد با توسعه گردشگری روستایی

میرزایی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب؛ با اشاه به مغفول ماندن صنعت گردشگری در شهرستان خنداب گفت: توسعه این صنعت در گرو همراهی و هماهنگی تمامی بخش‌ها است، چراکه دولت به تنهایی قادر به پیش‌برد اهداف خود در این حوزه نخواهد بود و حضور تمامی بخش‌های مردمی و دولتی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای توسعه صنعت گردشگری در شهرستان خنداب است.

میرزایی با بیان اینکه گردشگری در بسیاری از کشورها به عنوان حوزه‌ای اشتغالزا، پویا و سودآور تلقی می‌شود، گفت: برطرف کردن موانع سد راه صنعت گردشگری و فراهم کردن مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این بخش  از جمله عواملی است که به تحول و شکوفایی این صنعت در شهرستان خنداب کمک می‌کند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب، متذکر شد: روستای «آدشته» و «گوره‌زار» از جمله روستاهای شهرستان خنداب با بافت قدیمی است که برای توسعه صنعت گردشگری در این مناطق، پیگیر جذب سرمایه‌گذار و ساخت اقامتگاه‌های بومی‌گردی هستیم، اما لازمه این امر همکاری مردم و مسئولان است.

وی در ادامه افزود: توسعه گردشگری و ایجاد اقامتگاه‌های بومی‌گردی در این مناطق علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی به عنوان بازار فروش برای عرضه محصولات سنتی و محلی شهرستان خنداب محسوب می‌شود.

یکی از راه‌های توسعه خنداب، گردشگری است/ آماده جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری هستیم

میرزایی با بیان اینکه یکی از راه‌های توسعه شهرستان خنداب توجه به صنعت گردشگری است، گفت: جذب متقاضی برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری شهرستان خنداب از طریق فضای‌مجازی و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی شده و متقاضیان می‌توانند برای دریافت تسهیلات در زمینه صنایع دستی و ساخت اقامت‌گاه‌های بومی‌گردی به اداره میراث‌فرهنگی شهرستان خنداب مراجعه کنند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب در خصوص برگزاری کلاس‌های صنایع دستی در شهرستان خنداب، گفت: برای برگزاری کلاس‌های صنایع دستی با کمبود اعتبار مواجه هستیم، به همین منظور مرکز فنی‌وحرفه‌‍‌ای این شهرستان متولی برگزاری کلاس‌های صنایع دستی است.

وی در ادامه افزود: متقاضیان می‌توانند بعد از اتمام دوره آموزشی و کسب مدرک معتبر از مراکز فنی‌وحرفه‌ای برای دریافت پروانه تولید به اداره میراث فرهنگی مراجعه کنند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خنداب، تصریح کرد: از هنرمندانی که در منزل فعالیت هنری انجام می‌دهند، درخواست می‌شود به منظور کسب پروانه تولید، اخذ تسهیلات، شرکت در جشنواره و بازاریابی از طریق نمایشگاه به اداره میراث فرهنگی خنداب مراجعه کنند.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای پرداخت بیمه صنایع دستی، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و  با توجه به تصویب مجلس، بیمه صنایع دستی سال آینده محقق می‌شود.

انتهای پیام/م

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *