بازدید: 314 | تاریخ انتشار : 5 بهمن 1396
عیدی، بانوی کارآفرین اهل روستای «مهر علیا» شهرستان خنداب توانسته با دریافت تسهیلات، برای ۸ نفر به صورت مستقیم در این روستا اشتغالزایی کند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، اقتصاد مقاومتی تدبیری هوشمندانه از سوی مقام معظم رهبری است که برای مقاوم سازی، بحران‌زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود در اقتصاد مطرح شد.

اقتصاد مقاومتی با کاهش وابستگی‌ها و تأکید بر مزایای تولید داخلی و تلاش برای خودکفایی زمینه توسعه و پیشرفت کشور را مهیا می‌سازد که در این راستا بانوان به عنوان عاملان رشد و پرورش نیروی کار از سهم ویژه‌ای برخوردار هستند چرا که نقش زنان در جریان توسعه، امری گریزناپذیر است.

در سال‌های اخیر کارآفرینی زنان زمینه ورود آن‌ها را به فعالیت‌های اقتصادی فراهم کرده است که این امر به نوبه خود در اشتغالزایی و افزایش درآمد ملی کشور سهم به‌سزایی دارد.

به سراغ یکی‌دیگر از کارآفرینان و بانوان توانمند شهرستان خنداب می‌رویم تا عزم راسخ، همت و پشتکار زنان این سرزمین را به نمایش بگذاریم.

افسانه عیدی، بانوی توانمند روستای «مهر علیا» از توابع شهرستان خنداب است که با ورود به عرصه کارآفرینی و تکیه بر باور و اراده خود برای جوانان محل زندگیش اشتغالزایی کرده است.

چرخ زندگی بانوی کارآفرین با چرخ‌ خیاطی‌ می‌چرخد

این بانوی کارآفرین در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: از همان ابتدا علاقه خاصی به حرفه خیاطی داشتم و این امر باعث شد، رشته تحصیلیم را نیز طراحی دوخت انتخاب کنم.

وی با اشاره به اینکه مشوق و پشتوانه اصلی‌اش در این کار عمویش بوده، گفت: کار خود را با یک چرخ‌خیاطی از کنج خانه شروع کردم و در منزل برای مشتریان لباس می‌دوختم، مدت‌ها کار به همین روال گذشت تا با حمایت‌های عمویم و دریافت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات از کمیته امداد کارگاه خیاطی‌ در روستای «مهر علیا» راه‌اندازی کردم.

عیدی اظهار کرد: در حال حاضر ۸ نفر از بانوان روستای «مهر علیا» در کارگاه خیاطی مشغول به‌کار هستند که در صورت حمایت مسئولان قادر به توسعه کارگاه و جذب نیروی انسانی بیشتر هستم.

این بانوی کارآفرین ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های مسئولان کمیته امداد شهرستان خنداب، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی بانوان سرپرست خانوار داشتن شغل مناسب است تا در کنار امرار‌معاش از آسیب‌های اجتماعی نیز در امان باشند که کمیته امداد شهرستان خنداب با اعطای تسهیلات کارآفرینی گام موثری در این عرصه برداشته است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال زنان در بیرون از خانه محدودیت نیست، خاطرنشان کرد: کم نیستند بانوانی که در کنار ایفای نقش مادری و همسری در بیرون از منزل نیز خوش‌ درخشیده‌اند، من نیز به خود می‌بالم که با لطف خداوند و ایمان به زندگی گامی در راستای کارآفرینی و اشتغال بانوان محل زندگی‌ام برداشته‌ام.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, کارافرینی, روستای مهر علیا, شهرستان خنداب, کمیته امداد, تسهیلات کارآفرینی, کارگاه خیاطی, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *