بازدید: 232 | تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396
رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) شهرستان خنداب از پرداخت ۱۳۰ فقره تسهیلات خودکفایی به مددجویان کمیته امداد شهرستان خنداب خبر داد.
سعید کریمی، رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) شهرستان خنداب، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به طرح‌های خود اشتغالی کمیته امداد شهرستان خنداب گفت: از جمله راه های توانمند‌سازی مددجویان پرداخت تسهیلات خود اشتغالی است که در این راستا از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۱۳۰ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده که ۸۰ درصد این افراد از جامعه روستائیان هستند.

وی با بیان اینکه خودکفایی خانواد‌ه‌های تحت پوشش از مهم‌ترین سرفصل‌های کمیته امداد است، گفت: طرح های خودکفایی در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات، پرورش آبزیان، باغداری صنعتی و حمل‌ونقل با تسهیلات ۱۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی و کارمزد ۴ درصد به مددجویان اعطا می‌شود.

کریمی با اشاره به خدمات بخش خودکفایی کمیته امداد شهرستان خنداب، گفت: آموزش افراد واجد شرایط، ارائه مشاوره شغلی، نظارت مستمر بر حسن اجرای اشتغال به مدت ۵ سال، بازاریابی و فروش تولیدات طرح خودکفایی، احداث و یا تأمین فضای مورد نیاز جنب محل سکونت مددجو ، پرداخت وام‌های قرض الحسنه و معرفی متقاضی نیازمند به بانک‌های عامل از جمله خدماتی است که به منظور خودکفایی در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) شهرستان خنداب، خاطرنشان کرد: با توجه به پایین بودن نرخ سود تسهیلات و حمایت‌های همه‌جانبه کمیته امداد، به مددجویان جویای کار توصیه می‌شود از تسهیلات کمیته امداد در مسیر اشتغال و خودکفایی استفاده کنند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, تسهیلات کارگشایی, کمیته امداد, خودکفایی, شهرستان خنداب, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *