بازدید: 335 | تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396
استاد حوزه و دانشگاه انقلاب اسلامی را نتیجه تفکر فاطمی دانست و گفت: دفاع از ولایت، تلاش برای تثبیت و تجلی ولایت را مهم‌ترین پیام حضرت زهرا(س) است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام علی‌اصغر الهامی‌نیا، استاد حوزه و دانشگاه در یادواره شهدای روستای «دهچال» خنداب به بیان برخی از فضیلت‌های حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) یکی از زنان برتر اهل بهشت، و بهترین نمونه برای الگوی زنان و دختران امروزی در سراسر جهان اسلام است.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در ایام فاطمیه گفت: برگزاری یادواره شهدا به واسطه انس شهدا با حضرت زهرا(س) کاری ارزنده است؛ شهدا با پیروی مکتب عاشورا تا ابد سرافراز شدند. حضرت زهرا(س) الهام‌بخش شهیدان، مراد شهیدان و خط دهنده شهدا است.

این استاد حوزه و دانشگاه دفاع از ولایت، تلاش برای تثبیت و تجلی ولایت را مهم‌ترین پیام حضرت زهرا(س) دانست و تصریح کرد: مسیری که انقلاب اسلامی در آن قرار دارد همان حرکت در مسیر سیره اهل بیت(ع) است و به سوی ظهور می‌رود.

الهامی‌نیا گفت:  انبیاء و اولیای الهی واسطه فیض الهی به انسان هستند و از مقام عصمت الهی برخوردار هستند و می‌توانند زمینه‌ای فراهم کنند تا سایر انسان‌ها نیز در مسیر پیشرفت و ترقی قرار بگیرند.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در سال ۵۷ شیرمردان و شیر زنان ایران به دفاع از اسلام پرداختند و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم راه اسلام کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به رویارویی جبهه حق و باطل از ابتدای خلقت بشر تاکنون، گفت: استکبار جهانی در طول این ۳۹ سال توطئه‌ها و ترفندهای متعددی را علیه نظام اسلامی به کار بسته است ولی به فضل الهی نتوانسته است در این مدت هیچ غلطی کند و این انقلاب اسلامی بوده که آمریکا را به زانو درآورده است.

الهامی‌نیا با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی به برکت خون شهیدان به ثمر رسید، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و فکری است؛ انقلابی که در برابر تمام مخالفان اسلام داخلی و خارجی ایستاده است.

وی افزود: شرق و غرب، دشمنان داخلی و خارجی و تمام مخالفان دست به دست هم داده‌اند که اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) را در جامعه تحریف و از بین ببرند اما به دلیل وصل به اهل بیت(ع)، شهادت طلبی و انتظار پیروزی نهایی نتوانسته و نمی‌توانند به این هدف خود دست پیدا کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) از سال ۴۲ با دست خالی با پشتوانه علم و خون توانست نهضتیرا به پا کند که تحولی بزرگ را در جهان رقم زد.

الهامی‌نیا با تشبیه ولایت به یک رودخانه پر خروش خاطرنشان کرد: رودخانه ولایت با شهادت حضرت زهرا(س) شروع شده و همچنان ادامه دارد؛ تفکر ناب فاطمی و علوی با خون سید الشهدا(ع) و مظلومیت زهرا(س) تقویت شده است و با خون شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم به پیش می‌رود.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, یادواره شهدا, دهستان دهچال, دهه مبارک فجر, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *