بازدید: 585 | تاریخ انتشار : 1 اسفند 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: کشور ما نیازمند وحدت و یک پارچگی است، شهدا در یک صف واحد در خط رهبری حرکت کردند و ما هم باید از آنها الگو بگیریم و در مقابل دشمن متحدانه بایستیم.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام صفاهانی، امام جمعه شهر جاورسیان در مراسم وداع با دو شهید گمنام در مسجد امام حسین(ع) شهر جاورسیان گفت: ما میزبان شهدایی هستیم که از غربت برگشته اند، پدر و مادر شهدا از آنها بی خبرند، شما در فاطمیه اول و دوم عزاداری کردید و امشب در شب شهادت، شهدا، مهمان شما هستند.

صفاهانی با اشاره به حدیثی از حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: صدیقه کبری (س) می فرمایند؛ « از دنیای شما سه چیز در نظر من دوست داشتنی است: خواندن کتاب خدا، قرآن، نگاه به سیمای رسول خدا (ص) انفاق در راه خدا».

وی انس گرفتن شهدا با قرآن را یکی از خصوصیات بازر آنها برشمرد و افزود: شهدای ما با قرآن مانوس بودند، جنازه شهید علم الهدی را از روی قرآن شناختند، چرا که ایشان همیشه قرآن همراه خود داشتند.

صفاهانی تصریح کرد: خداوند در قرآن می فرماید؛«اگر سعادت دنیا و آخرت را می خواهید آنچه پیغمبر برای شما آورده محکم بگیرید،» اولین کار پیامبر(ص) تشکیل حکومت اسلامی بود، انقلاب اسلامی ما نیز در راستای انقلاب پیامبر(ص) است، برنامه ما، برنامه دین و اسلام است، شهدا برای اسلام و انقلاب، رهبر و کشور از جان خود گذشتند و ما هم باید تا پای جان خود از انقلاب دفاع کنیم.

امام جمعه جاورسیان ضمن تاکید بر دفاع از انقلاب اسلامی گفت: ما هزاران شهید در راه اسلام و انقلاب داده‌ایم. شهیدانی که برای حمایت از انقلاب از جان خود گذشتند.

صفاهانی متذکر شد: کشور ما امروز نیاز به وحدت و یکپارچگی دارد. شهدا در یک صف واحد در خط رهبری حرکت کردند و ما هم باید الگو بگیریم و در مقابل دشمن متحدانه بایستیم.

وی با اشاره به ولایت مداری حضرت زهرا(س) گفت: شهدا با حضرت زهرا(س) در ولایت مداری مشترک بودند، حضرت زهرا(س) تا آخرین لحظه همراه ولایت بودند .

صفاهانی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) یکی از یادگارهای پیامبر(ص) است ما باید با حجاب خود، شرکت در نماز جماعت، قرائت قرآن، جمعه و جماعت ثابت کنیم که دوستدار و محب حضرت زهرا(س) هستیم.

انتهای پیام/ک

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *