بازدید: 676 | تاریخ انتشار : 3 اسفند 1396
با وجود این‌ که جمعیت روستایی شهرستان خنداب نسبت به جمعیت شهری آن بیشتر است ولی بسیاری از جوانان روستایی، از داشتن حداقل امکانات و فضاهای ورزشی محروم هستند.


به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، کمبود فضاهای ورزشی، تفریحی و فرهنگی در روستاهای شهرستان خنداب جوانان و نوجوانان را از فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی بی‌نصیب کرده است.

شهرستان خنداب با جمعیتی بیش از ۷۰ هزار نفر یکی از شهرستان استان مرکزی است، شهرستانی که جوان و نوجوان آن از کمبود امکانات تفریحی، فرهنگی و ورزشی رنج می‌برند.

توسعه فضاهای ورزشی امری بسیار مهم و حائز اهمیت برای جوانان و نوجوانان روستایی است که با رفع این معضل بسیاری از مشکلات به‌ویژه مشکل سرگرمی در اوقات فراغت از بین خواهد رفت، به طور قطع با ایجاد فضای لازم برای حضور ورزشکاران روستایی در عرصه ورزش می‌توان در کنار مبحث ارتقاء سطح سلامت و افزایش نشاط و شادابی، زمینه حضور استعدادهای فراوانی را که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و از هیچ‌گونه امکانات ورزشی برخوردار نیستند را فراهم کرد.

بهنام آزاده از مربیان توانمند در زمینه رشته رزمی پرتوآ در شهرستان خنداب است که در حال حاضر مسئولیت آموزش علاقمندان به ورزش کونگ‌فو به سبک پرتوآ را در این شهرستان برعهده دارد.

این مربی توانمند بیش از ۱۱ سال است که با وجود مواجه با مشکلات متعددی از قبیل کمبود امکانات ورزشی، با عزمی راسخ در مسیر توسعه و درخشش ورزشکاران سبک پرتوآ شهرستان خنداب گام برداشته است.

مربی تیم پرتوآ شهرستان خنداب:

کمبود امکانات ورزشی مهم‌ترین دغدغه ورزشکاران خندابی

مربی تیم پرتوآ شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: در سال ۱۳۸۹ به صورت تجربی مربی‌گری را از روستای «دهنو» از توابع بخش مرکزی شهرستان خنداب آغاز کردم و در حال حاضر بیش از ۱۱ سال است که در این رشته فعالیت دارم.

آزاده اظهار کرد: تیم ۲۵ نفره پرتوآ شهرستان خنداب با وجود مشکلات متعدد از قبیل کمبود امکانات و فضای ورزشی، موفق به کسب مقام‌های متعددی در سطح کشور شده است.

 وی در ادامه افزود: کسب مقام سوم کشوریِ رشته کونگ‌فو‌ پرتوآ، کسب مقام نایب قهرمانی استان، اعزام پنج نفر از اعضای باشگاه شهدای «دهنو» به مسابقات کشوری رزم پرتوآ استان گلستان، کسب ۸ مدال در مسابقات کونگ فو پرتوآ قهرمانی استان مرکزی و کسب ۱۴ مدال در تیم ۱۴ نفره اعزامی به مسابقات رزم پرتوآ تهران برخی از افتخارات این تیم در سال ۹۶ است.

این مربی توانمند با تأکید بر مشکلاتی که گریبان‌گیر ورزشکاران شهرستان خنداب است، گفت: نبود فضای ورزشی استاندار، مشکلات مالی و کمبود امکانات ورزشی از جمله معضلاتی است که ورزشکاران این شهرستان با آن دسته و پنجه نرم می‌کند.

مسئولان به مطالبات به حق ورزشکاران پاسخ‌گو باشند

وی در ادامه گفت: برای رفع این مشکلات بارها و بارها به سازمان‌های مربوطه مراجعه کرده‌ام اما مسئولان تنها به پاسخ تکراری نبود اعتبار بسنده کرده‌اند، مسئولانی که نه تنها از سبک پروآ شهرستان خنداب حمایت نمی‌کنند بلکه موفقیت‌هایی که این تیم با سختی کسب می‌کند را هم، به نام خود ثبت می‌کنند.

آزاده متذکر شد: در حال حاضر تمرینات تیم پرتوآ شهرستان خنداب به علت نبود سالن ورزشی در آشپزخانه حسینیه روستای «دهنو» برگزار می‌شود.

مربی تیم فوتسال روستای «آقداش»:

بی‌توجهی مسئولان انگیزه ورزشکاران را از بین برده است

فرهاد کریمی، مربی تیم فوتسال روستای «آقداش» در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، با اشاره به محرومیت‌های شهرستان خنداب در حوزه ورزش گفت: کمبود امکانات ورزشی مهم‌ترین دغدغه ورزشکاران شهرستان خنداب است، بی‌توجهی مسئولان نسبت به رفع این موانع ورزشکارن را از ادامه مسیر و راه‌یابی به مسابقات جهانی دلسرد کرده است.

وي با بيان اينکه توسعه ورزش در روستاها و مناطق محروم نبايد از نگاه مسئولان دور بماند، اظهار کرد: جامعه روستایی پرنشاط و مولد است، توجه به زیرساخت‌های ورزشی در این جوامع علاوه بر بهینه‌‌سازی اوقات فراغت جوانان، کارآفرینی را نیز به دنبال دارد.

مسئولان شهرستان خنداب هیچ حمایتی از تیم فوتسال آقداش نکرده‌اند

مربی تیم فوتسال آقداش متذکر شد: عدم حمایت مالی مسئولان از تیم فوتسال روستای آقداش یکی از مهم‌ترین مشکلات ورزشکاران این رشته است. هزینه تمامی اعزام‌ها، خرید تجهیزات ورزشی و اجاره سالن برعهده ورزشکاران است، برای رفع این مشکلات چندین‌مرتبه به اداره ورزش مراجعه کرده‌ام اما مسئولان تاکنون هیچ حمایتی از تیم ما نکرده‌‍‌اند.

 وی افزود: تمرینات اعضای تیم به خاطر کوچک بودن فضای سالن سه نفره برگزار می‌شود، چون فضای کافی برای حضور تمامی اعضای تیم فوتسال وجود ندارد.

کریمی اظهار کرد: ورزشکاران این تیم با وجود عدم حمایت مالی مسئولان موفق به کسب جام عید نوروز در سه سال متوالی شده‌اند، نایب قهرمانی جام رمضان در سال جاری نیز یکی‌ دیگر از افتخارات تیم ۱۰ نفره فوتسال روستای آقداش است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه زودتر شاهد حمایت مسئولان از ورزشکاران شهرستان خنداب و رفع موانع و محرومیت‌های ورزشی این شهرستان باشیم چراکه رفع این مشکلات علاوه بر درخشش جوانان و نوجوان خندابی در سطح ملی و بین‌المللی، رفع معضلات اجتماعی که در حال حاضر گریبان‌گیر جوانان است را نیز به دنبال دارد.

مسئولان به توسعه امکانات ورزشی مناطق محروم توجه کنند

جوانان روستایی که بارها به دور از نگاه ویژه مسئولان در مسابقات و هیئت‌های ورزشی خوش درخشیده‌اند و اکنون با استفاده از کمترین امکانات ورزشی در روستاها به قهرمانی در رشته ورزشی خود می‌اندیشند.

یکی از این جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: جوانان و نوجوانان شهرستان خنداب از مسئولان انتظار دارند برای حفظ فرهنگ بومی و تقویت ورزش‌های مختلف محلی به جوانان مستعد روستایی توجه کنند و با در اختیار گذاشتن فضای مناسب ورزشی و امکانات و تجهیزات آن‌ها را در این امر مهم یاری کنند.

ساخت استخر، تجهیز سالن‌های ورزشی شهرستان خنداب و بهره‌برداری از زمین چمنی که بیش از ۵ سال از وعده مسئولان مبنی بر کاشت آن می‌گذرد از مهم‌ترین خواسته‌های جوانان و نوجوانان خندابی است.

امید است که در آینده نزدیک شاهد تجهیز امکانات ورزشی در روستاها و شهرهای شهرستان خنداب باشیم.

انتهای پیام/م

تگها: خنداب, ورزش, محدودیت

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *