بازدید: 661 | تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حال و هوای بازار شهرستان خنداب امسال گویی چندان خوش نیست، مردم هم گویی برای مداوای این حال خراب بازار پولی ندارند.

مغازه‌‌داران و کسبه شهرستان خنداب امسال به جای پول‌ بیشتر میهمان نگاه‌های مردم هستند، این سخن اکثر فروشنده‌هایی است که از رکود وضعیت بازار شب عید و حضور دست‌فروشان گلایه دارند.

رحیم سلیمی، شهردار خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در خصوص وضعیت دست فروشان در سطح شهرستان خنداب گفت: دست فروشان سطح شهر خنداب را شناسایی و برای آن‌ها کارت صادر کردیم. همچنین سه نقطه در سطح شهر برای ساماندهی آنان در نظر گرفتیم که بابت اسکان در این نقاط هم از آن‌ها عوارض دریافت می‌کنیم.

سلیمی با عنوان این مطلب که شهرداری فقط مسئولیت اسکان دست فروشان در سطح شهر را بر عهده دارد، تصریح کرد: نظارت بر قیمت‌ها، کیفیت و سالم بودن کالاهای دست فروشان بر عهده دستگاه‌هایی مانند اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و شبکه بهداشت است و شهرداری در این خصوص به این ادارات نامه ارسال کرده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان خنداب:

بازرسان افتخاری بر بازار شب عید شهرستان خنداب نظارت دارند

عباس محمدی، رئیس اتاق اصناف شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص نحوه نظارت بر قیمت کالاهای عرضه شده در شهر خنداب گفت: در طول سال یک بازرس بر قیمت کالاهای عرضه شده در شهرستان خنداب نظارت دارد.

محمدی اظهار کرد: به منظور تشدید نظارت بر بازار، مدیریت بازرسی را در سطح شهرستان راه‌اندای کرده‌ایم که علاوه بر نیروی بازرسی اتاق اصناف از نیروهای افتخاری دهیاری‌ها، شوراها و نیروهای امریه اداره صنعت، معدن و تجارت کمک می‌گیریم، این طرح از ۱۵ اسفند ماه امسال آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

نبود مراکز خرید دلیل اصلی رکود در بازار شهر خنداب است

رئیس اتاق اصناف شهرستان خنداب با اشاره به اینکه نظارت بر قیمت‎‌ها و بازار فروش از اولویت‌های اداره اصناف است، بیان کرد: مشکلات بازار شهر خنداب با اعمال جریمه صرف و برخورد تحکمی با خاطیان رفع نمی‌شود چراکه نبود مراکز خرید یکی از عوامل اساسی رکود در بازار شهر خنداب است.

وی در ادامه افزود: مسئولان و اعضای شورای اسلامی شهر خنداب باید در سیاست‌گذاری‌های کلان خود به فکر جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی مراکز خرید در شهر خنداب باشند.

محمدی، تصریح کرد: امیدواریم در روزهای پایانی سال با دادن مجوز فروش فوق‌العاده به کسبه رقابت در سطح شهرستان بیشتر شده و قیمت‌ها کاهش یابد.

مردم تخلفات را گزارش دهند

رئیس اتاق اصناف شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و ۰۸۶۳۵۶۲۳۹۵۷ گزارش دهند تا بازرسان شهرستان با صنف متخلف برخورد کنند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, بازار شب عید, رکود در بازار, مراکز خرید, شهرستان خنداب, اصناف, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *