بازدید: 15961 | تاریخ انتشار : 12 اسفند 1396
حال و هوای بازار ایام پایانی سال در شهرستان خنداب گرما ندارد و به مانند دیگر ایام سرد سرد است؛ فروشنده‌ها از کاهش فروش و کسادی بازار و مردم نیز از قیمت بالای کالاهای بازار شب عید گله‌مند هستند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، در روزهای پایانی زمستان و نزدیک شدن به ایام نوروز درآمد کسبه و اهل بازار رونقی خاص پیدا می‌کند. کسبه و مغازه‌داران هر ساله به انتظار رسیدن روزهای پایانی سال هستند تا بتوانند با فروش کالاهای خود سود کسب کنند.

اما حال و هوای بازار ایام پایانی سال در شهرستان خنداب گرما ندارد و به مانند دیگر ایام سرد سرد است و فروشنده‌ها از کاهش فروش و کسادی بازار و مردم نیز از قیمت بالای کالاهای بازار شب عید گله‌مند هستند. در واقع نه مردم راضی هستند و نه بازاری‌ها، تولیدکنندگان نیز ناراضی‌تر از همه به نظر می‌رسند.

امسال هم اقتصاد و بازار مثل سال گذشته شرایط رکود را سپری می‌کند، توان خرید مردم به شدت کاهش یافته است و همین موضوع موجب شده تا چرخه بازار شب عید در خنداب به سختی بچرخد.

اینکه در شرایط رکود بازار و اقتصاد، داد و ستد و خرید فروش هم راکد باشد موضوع عجیب و غیر منتظره‌ای نیست، اما آنچه که در این میان عجیب و غیرقابل درک به نظر می‌رسد، افزایش چشمگیر قیمت‌هاست.

معمولا با توجه به نمودار عرضه و تقاضا و اصول اقتصادی، در شرایط رکود نباید شاهد تورم و افزایش چشمگیر قیمت‌ها باشیم، با توجه به کاهش تقاضا در بازار از سوی مردم، تولیدکنندگان هم سعی می‌کنند با کاهش قیمتها خریداران را به خرید بیشتر ترغیب کنند، موضوعی که امروزه عکس آن بر بازار حاکم است.

یک کسبه خندابی:

رابطه علت و معلولی جیب‌های خالی با رکود بازار «شب عید»

رضایی، یکی از کسبه‌های شهر خنداب در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در خصوص وضعیت بازار شب عید گفت: وضعیت این روزهای خرید و فروش مطلوب نیست، گرانی و خالی بودن جیب مردم باعث شده تا این روزها فروش خوبی نداشته باشیم.

رضایی اظهار کرد: با توجه به سرمازدگی باغات، درآمد و در نتیجه آن قدرت خرید مردم شهرستان خنداب کاهش یافته است. نبود کارخانه، صنایع تبدیلی و کارگاه‌های تولیدی نیز به این مسئله دامن می‌زند.

وی در ادامه افزود: وضعیت بد بازار، گرانی، بیکاری و درآمد ناکافی بر چشم انتظاری مردم برای رونق گرفتن این بازار بی‌رونق می‌افزاید.

یک مغازه‌دار خندابی:

سایه سنگین بیکاری بر وضع این روزهای بازار خنداب

یادگاری، یکی از مغازه‌داران خندابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت بازار شب عید در شهرستان خنداب گفت: مردم خنداب برای خرید کالاهای مورد نیاز خود به شهرهای اراک، ملایر و کمیجان مراجعه می‌کنند که این امر سبب رکود بازار فروش کسبه‌های خندابی شده است.

یادگاری اظهار کرد: مشکل اصلی این روزهایِ بازار، نبود اشتغال در شهرستان است و تا زمانی که مردم شغل و درآمد مناسبی نداشته باشند به تبع قدرت خرید چندانی نخواهند داشت.

وی در ادامه به مشکل دست فروشان اشاره کرد و افزود: در طول سال ما کسبه عوارض و مالیات‌ خود را پرداخت می‌کنیم و اصناف هم نظارت کامل بر بازاریان و صنوف دارد؛ اما فروش و سود روزهای آخر سال در اختیار دست فروشان و روز بازارها است.

یک شهروند خندابی:

تفاوت قیمت در بازار شهر خنداب و شهرهای مجاور از زمین تا آسمان است

رضایی یکی از شهروندان خندابی با اشاره به قیمت بالای اجناس در شهر خنداب گفت: قیمت کالاهای عرضه شده در بازار شب عید شهر خنداب نسبت به شهرهای مجاور بالا است، مردم نیز به علت شرایط نامساعد اقتصادی به دنبال خرید کالاهایی با قیمت مناسب هستند.

رضایی اظهار کرد: شهر خنداب در مجاورت با شهرهای اراک، ملایر و کمیجان قرار دارد اما تفاوت قیمت کالاهای ارائه شده در بازار این شهرها نسبت به بازار شهر خنداب از زمین تا آسمان است، اگر قیمت کالاها در شهر خنداب متناسب با شهرهای مجاور کاهش یابد علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی شهرستان، سرمایه‌های مرد نیز به شهرهای مجاور منتقل نمی‌شود.

نبود مرکز خرید مشکل اساسی مردم شهرستان خنداب

وی ضمن گلایه از نبود مراکز خرید در شهر خنداب گفت: به علت نبود مراکز خرید بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم در شهر خنداب عرضه نمی‌شود، امیدواریم مسئولان شهرستانی هر چه سریع‌تر چاره‌ای برای رفع مشکلات بازار شب عید شهر خنداب بیاندیشند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, بازار شب عید, رکود بازار, بیکاری, قیمت بالای اجناس, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *