بازدید: 831 | تاریخ انتشار : 14 اسفند 1396
در گوشه‌ای از شهرستان خنداب با زوج معلمی آشنا شدیم که با تمام محرومیت‌های این شهرستان معنای واقعی عشق و علاقه به فرزندان ایران اسلامی را نه در شعار بلکه در عمل نشان داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، نام روستا که می‌آید، از یک سو صفا و صمیمت مردمانش در ذهن تداعی می‌شود از سوی دیگر محدودیت و محرومیت‌های که مردمان سخت‌کوش این مناطق با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، از پیش روی چشمانمان می‌گذرد.

روستاهایی که از شهر دور افتاده‌اند و اهالی آن به دلیل محرومیت از حداقل امکانات، برای گذران زندگی به شهرها مهاجرت می‌کنند، در این میان افرادی هستند که برای پیشرفت مردمان این مناطق ساعت‌ها زمانشان را در روستاهای محروم می‌گذرانند، کسانی که سختی راه را به جان خریده و از شهرها به روستا می‌آیند تا دانش آموزان روستایی از تحصیل باز نمانند.

زوج معلمی که خدمت در مناطق محروم را به زندگی شهری ترجیح دادند

در گوشه‌ای از شهرستان خنداب با زوج معلمی آشنا شدیم که با تمام محرومیت‌های این شهرستان، معنای واقعی عشق و علاقه به فرزندان ایران اسلامی را نه در شعار بلکه در عمل نشان داده‌اند.

این زوج معلم که از خبرنگار ما خواستند نامشان مطرح نشود، علاقه خود برای خدمت به مردم مناطق محروم را اینگونه به تصویر کشیدند: خدمت به مردمان این مناطق احساس غیرقابل وصفی در من و همسرم به وجود می‌آورد هر چند از مشکلات مردمان این شهرستان در رنج هستم اما خوشحالم که گامی در راستای علم آموزی دانش آموزان خندابی برداشته‌ام، گاهی حجم مشکلات مردم این مناطق به اندازه‌ای زیاد است که باید درس را فراموش کرد و مشکلات مالی یا خانوادگی آن‌ها را در اولویت قرار داد.

 این معلم وظیفه شناس اظهار کرد: بسیاری از دانش‌آموزان دوست ندارند از مشکلات‌شان صحبت کنند چون نگران برملا شدن راز زندگی خود هستند اما ما آنقدر به آنها نزدیک می شویم که بسیاری از آنها با ما درد دل می‌کنند و از مشکلاتشان می‌گویند، من و همسرم نیز سنگ صبور آن‌ها و خانواده هایشان می‌شویم.

وی در ادامه افزود: دختران کمتر پای درد و دل می‌نشینند اما اگر ارتباط موثری صورت گیرد مانند عضوی از خانواده خود به طرف مقابل اعتماد می‌کنند.

این خیر نیکوکار گفت: من و همسرم ابتدا مشکلات را با هم مطرح می‌کنیم و به دنبال راهکار می‌گردیم تا جایی که شرایط مالی خودمان اجازه دهد نیازهای اقتصادی آن ها را برطرف می‌کنیم و در گام بعدی به سراغ خیرین، همسایگان، آشنایان و همکاران می‌رویم.

 این معلم خیر با اشاره به اقداماتی که تاکنون در شهرستان خنداب انجام داده‌اند، گفت: برگزاری کلاس‌های قرآن و احکام، نمازهای جماعت، مشاوره، پخش افطاری، برق‌کشی منزل یک خانواده نیازمند با کمک اهالی این منطقه از جمله اقداماتی است که من و همسرم در این شهرستان انجام داده‌ایم.

وی در ادامه افزود: با کمک همسرم، موفق شدم خیرانی را در اراک و خنداب شناسایی کرده و با کمک آن‌ها و هدایای نقدی و غیر نقدی مردم شهرستان خنداب نیازهای اولیه برخی از خانواده‌های محروم روستاها را برطرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان تلاش خود را برای محرومیت‌زدایی در این منطقه بیش‌ از‌ پیش به کار گرفته تا در آینده‌ای نزدیک شاهد ارتقاط سطح زندگی مردم محروم شهرستان خنداب باشیم.


انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, زوج نیکوکار, شهرستان خنداب, روز احسان و نیکوکاری, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *