بازدید: 760 | تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: ایجاد معاونت جدیدی به نام «معاونت امداد مستضعفان» یکی از مهم‌ترین اقدامات ساختاری آستان قدس رضوی در راستای محرومیت‌زدایی و توجه به نیازمندان و تسهیل زیارت آنان بوده است.
 حجت‌‌الاسلام صفاهانی، امام جمعه شهر جاورسیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به اقدامات آستان قدس رضوی در شهرستان خنداب گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات ساختاری آستان قدس رضوی در راستای محرومیت‌زدایی و توجه به نیازمندان و تسهیل زیارت آنان را می‌توان ایجاد معاونت جدیدی به نام «معاونت امداد مستضعفان» دانست که در یک سال اخیر طرح‌های گسترده ای را اجرایی کرده است.

صفاهانی اظهار کرد: در این مسیر آستان قدس رضوی خدمت به زائران مستضعف را در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده و تا حدی بسترهای لازم برای زیارت آسان و بدون دغدغه نیازمندان و کسانی که وسع زیارت بارگاه منور رضوی را نداشته اند، فراهم کرده است.

فراهم کردن زیارت آسان از مبدأ تا مشهد توسط آستان قدس رضوی

وی در ادامه افزود: براساس منشور هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب و دستوری که از جانب تولیت آستان قدس برای خدمت به زائران، به ویژه زائران نیازمند و مستضعف صادر شد، این موضوع به عنوان یک پیوست جاری و روح حاکم بر همه برنامه‌های آستان قدس رضوی سرلوحه کار قرار گرفت.

اعزام ۲ هزار نفر از نیازمندان خندابی به مشهد مقدس

امام جمعه شهر جاورسیان تصرح کرد: برای تحقق این مأموریت در شهرستان خنداب و خدمت‌رسانی به زائران و تسهیل زیارت آنان اقدامات متعددی از جمله اسکان سه روزه ۲۰۰۰ نفر از مردم نیازمند شهرستان خنداب در مشهد مقدس انجام شده است.  

صفاهانی متذکر شد: از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی در شهرستان خنداب می‌توان به ساخت سرویس بهداشتی برای برخی از مدارس مختلط شهرستان خنداب که نیازمند سرویس بهداشتی جداگانه بودند، اشاره کرد.

امام جمعه شهر جاورسیان خاطرنشان کرد: تامین سبد کالا برای محرومان در ایام‌ مختلف سال، هر کدام به ارزش یک میلیون و سیصد هزار ریال و اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرستان خنداب گوشه‌ای از اقدامات آستان قدس رضوی در این شهرستان است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, شهرستان خنداب, آستان قدس رضوی, مشهد مقدس, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *