بازدید: 958 | تاریخ انتشار : 27 اسفند 1396
«ابوذر کریمی» از جمله جوانانی است که با معرق‌کاری و پیکرتراشی دست به خلق آثاری فاخر در زمینه‌های مختلف هنری زده است و ضمن حفظ این هنر اصیل و فرهنگ ایرانی برای خود کسب درآمد می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، اقتصاد مقاومتی یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌ساز‌ترین راهبردهایی است که می‌تواند آینده اقتصادی و حتی سیاسی کشور را رقم بزند.

این اصل راهبردی که حاصل نگاه تیزبین و باور عمیق رهبر انقلاب اسلامی به ایرانی سربلند، مستقل و جامعه‌ای اسلامی است می‌تواند هر ملتی را در مسیر رشد، عدم وابستگی، عزت ملی و آزادگی سیاسی قرار دهد.

اقتصاد مقاومتی باید در جامعه به فرهنگی ماندگار تبدیل شود تا با توجه به هجمه‌ها و جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان ایران اسلامی همه اقشار و گروه‌های جامعه ضمن پیدا کردن سنگر خود در این رزم، به ایفای نقش موثر بپردازند.

از آنجایی که هویت و اهمیت هر جامعه‌ای در گرو فرهنگ آن جامعه است هنرمندان به عنوان اقشاری تاثیرگذار و پر اهمیت می‌توانند با نقش‌آفرینی و خلق آثاری فاخر در زمینه‌های مختلف هنری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب      .گام مثبت بردارند

در سالی که گذشت جمعی از هنرمندان شهرستان خنداب توانستند با عزمی راسخ و تلاشی مضاعف گام‌ بسیار مهمی در جهت تحقق شعار امسال بردارند که از جمله این افراد می‌توان به «ابوذر کریمی» هنرمند و کارآفرین برتر شهرستان خنداب اشاره کرد.

صنایع دستی یکی از نمادهای بارز اقتصاد مقاومتی

این کارآفرین حوزه صنایع دستی در گفت‌وگو با خبرنگار  نسیم خنداب، گفت: صنایع دستی هنری است که علاوه بر تلطیف احساسات، عواید اقتصادی و جذب گردشگر را به دنبال دارد.

کریمی اظهار کرد: بعد از فارغ التحصیلی در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد به منظور ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای خود و خانواده‌ام به شهر تهران رفتم و بعد از گذشت ۷ ماه از یادگیری هنر پیکرتراشی و معرق به روستای «آقداش» برگشتم و شروع به کار کردم .

این کارآفرین جوان، تصریح کرد: در مراحل اولیه، کار را با ۱۵ میلیون تومان سرمایه‌ای که داشتم در یک کارگاه ۱۵متری و با تهیه لوازم اولیه معرق‌کاری آغاز کردم.

دستانی که به اقتصاد مقاومتی رنگ تحقق بخشید/اشتغال‌زایی برای ۶ نفر در حوزه صنایع دستی

وی در ادامه افزود: بعد از مدتی برای سرعت بخشیدن به کار خود ۶ نفر از نیروهای جوان و علاقه‌مند به فعالیت در حوزه صنایع دستی را جذب و با همکاری آن‌ها تولیدات خود را توسعه دادم.

کریمی با بیان اینکه محصولاتش را برای فروش به تهران ارسال می‌کند، گفت: کارآفرینی در حوزه صنایع دستی بسیار حائز اهمیت است، چراکه این هنر علاوه بر اشتغالزایی، پویایی و رشد صادرات غیر نفتی را به دنبال دارد.

این کارآفرین جوان خاطرنشان کرد: مسئولان تاکنون حمایت چندانی از کارآفرینان حوزه صنایع دستی نداشته‌اند و این امر سبب افول صنایع دستی و عدم انگیزه جوانان برای فعالیت در این عرصه شده است.

این کارآفرین حوزه صنایع دستی، تصمیم دارد با توسعه کارگاه خود گامی موثر در راستای توسعه اقتصاد کشور و اشتغالزایی برای جوانان روستای «آقداش» بردارد و برای تحقق این هدف خود نیازمند حمایت مسئولان و اخذ تسهیلات است.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, اشتغالزایی, اقتصاد مقاومتی, صنایع دستی, شهرستان خنداب, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *