بازدید: 384 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1397
سید حمیدرضا حسینی یکی از گلخانه داران خندابی است که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و نبود بازار کار برای جوانان،تصمیم گرفته با تکیه بر توان و پشتکارش ،برای خود و سایرین افراد جویای کار ،اشتغالزایی کند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،اقتصاد مقاومتی راهکار مقابله با بیکاری و رونق اقتصاد کشور است ،با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن می توان کشور را در بسیاری از زمینه ها از وابستگی به کشورهای دیگربی نیاز کرد و زمینه اشتغال و کار به معنای واقعی را به وجود آورد.

 

گلخانه ها یکی از مهمترین ارکان بخش کشاورزی هستند و وابستگی آینده اقتصادی بسیاری از مناطق به توسعه این صنعت کاملا مشهود است .توسعه گلخانه ها علاوه بر تحقق اقتصاد مقاومتی،راهکاری جدی در راستای صرفه جویی منابع آبی و زمینه ساز اشتغالزای و کارآفرینی  در مناطق شهری و روستایی است.

 

سید حمیدرضاحسینی یکی از گلخانه داران خندابی است که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و نبود بازار کار برای جوانان تصمیم گرفته با تکیه برتوان و پشتکار خویش برای خود وسایرافراد جویای کار،کارآفرینی کند.

حسینی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره با آشنایی اش با کار گلخانه گفت:ابتدا در اطراف شهر اراک گلخانه داشتم و تصمیم گرفتم که در شهر خود این کار را ادامه دهم تا زمینه اشتغال تعدادی از همشهریان خود را فراهم آورم.با توجه به داشتن زمین کشاورزی ،از سال 94 پیگیر ایجاد گلخانه شدم و از سال 96 شروع به کار کردم.

 

وی اظهار داشت:متولد سال 53 و کارشناس ارشد رشته کشاورزی و کارشناس عالی نظام مهندسی استان هستم و با توجه به تحصیلات و تجارب خود توانستم این صنعت را به صورت حرفه ای ادامه دهم در ابتدای کار با پول نقدی که پس انداز کرده بودم ،آغاز کردم و از جهاد کشاورزی تسهیلاتی دریافت نمودم .

 وی اظهار داشت:4200 متر مساحت گلخانه است و در دوره اول کشت خیار که 6 ماهه است ،130 تن خیار  از گلخانه ام وارد بازار فروش شد در حال حاضر 60  تن گوجه فرنگی آماده برداشت دارم.

 

 کارآفرین خندابی اضافه کرد:محصولات تولیدی گلخانه ام به کشورهای روسیه،گرجستان وعراق صادر می شود و با با توجه به مرغوب بودن تولیدات مشکل فروش ندارم.

 

حسینی گفت:گلخانه من یک گلخانه بزرگ در شهرستان خنداب است اما مسئولین در رفع مشکلات ما را یاری نمی کنند حتی در زمان مراجعه به ادارات با بروکسیهای اداری و سنگ اندازی های متعدد بر مشکلات ما می افزایند. در حالیکه حمایت از یک کارآفرین ،حمایت از یک شخص نیست بلکه حمایت از اقتصاد یک منطقه است وانتظار داریم در شرایط کنونی مسئولین به این امر توجه ویژه داشته باشند.


این تلاشگر اقتصادی ،پشتکار را بزرگترین عامل موفقیت دانست  و خاطر نشان کرد:با وجود مشکلات بسیار اما با اتکا بر خداوند و تلاش و پشتکار توانستیم بر مشکلات فائق آییم و به جوانان توصیه می کنم خود کار افرین باشند.

 

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *