بازدید: 266 | تاریخ انتشار : 15 آذر 1397
فعال دانشجویی استان مرکزی گفت: باید با استفاده از دانش جوان ایرانی در سرعت بخشیدن به حرکت علمی کشور کمک کرد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از  دیار آفتاب؛ روز ۱۶ آذر به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات‌متحده آمریکا و همچنین ازسرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران شهید شدند، گرامی داشته می‌شود.

امیررضا طهماسبی فعال دانشجویی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ ضمن مؤثر دانستن دانشجویان در پیشبرد حرکت علمی کشور گفت: اگر حل مشکلات کشور را به جوانان بسپاریم قطعاً بسیار سریع‌تر از روند فعلی موانع برطرف می‌شود.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی کشور با مشکلاتی ازجمله قضایای مربوط به منافقین، تجزیه‌طلبان، جنگ ۸ ساله و ... روبرو بوده است و همین باعث شد تا کشور از سازندگی و پیشرفت دور باشد و نیروی خود را صرف مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی خود کند، همچنین در این مبارزات جوانان و نخبگان زیادی را از دست دادیم، اما از طرف دیگر رویش‌های بسیاری هم به مدد خون شهدا به دست آمد.

این فعال دانشجویی با اشاره به موانع پیشرفت کشور عنوان کرد: اصلی‌ترین عامل پیشرفت کند کشور عدم باور به توان داخلی و نیروی جوان کشور است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند حلقه بسته مدیریتی در کشور باید شکسته شده و راهی برای ورود جوانان به عرصه‌های مختلف فراهم شود. در عمل هم شاهد هستیم که هر وقت به احمدی روشن‌ها میدان دادیم کشور پیشرفت چشمگیری داشت و در آن حوزه‌ها سرآمد شدیم.

طهماسبی ادامه داد: کشور ما نخبه کم ندارد اما این تفکر لیبرالی که همه‌چیز را در وابستگی به غرب می‌داند باعث شده تا به جوانان میدان داده نشود و سرعت پیشرفت کشور کم شود. باید این دیدگاه در مسئولین تغییر کند و با استفاده از دانش جوان ایرانی در سرعت بخشیدن به حرکت علمی کشور کمک کرد. همچنین استفاده از تجربیات گذشته کشور می‌تواند به رشد کشور در تمامی زمینه‌ها کمک بسزایی کند.

این دانشجوی بسیجی با اشاره به تجربه اردوهای جهادی در آبادانی مناطق محروم کشور گفت: اگر این روحیه در دیگر عرصه‌ها فراگیر شود می‌توان پیشرفت چشمگیری داشت و کشور را به جایگاهی که شایسته آن است رساند. به‌عنوان‌مثال در حوزه نظامی و دفاعی باروحیه جهادی تهرانی مقدم‌ها، با ساخت تجهیزات مختلف مانند ناوشکن سهند، زیردریایی غدیر و جنگنده کوثر به‌جایی رسیدیم که دشمن جرئت حمله نظامی به کشور را ندارد اما در طرف دیگر صنعت خودروسازی با وابستگی به غرب باید هرروز دست طلب به سمت بیگانه دراز کند و اگر روزی یک قطعه از خودرویی تحریم شود این صنعت متوقف می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: نقش دولت‌ها در پیشرفت علمی کشور بسیار تأثیرگذار است. دولت‌ها باید با استفاده از تجربه تاریخی ملت ایران مواضع درستی در موضوعات گوناگون گرفته و به‌سرعت بخشیدن حرکت علمی کشور کمک کنند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: اگر سیستم بوروکراتیک دست و پاگیر به سیستم جهادی و انقلابی تبدیل شود، بسیاری از مشکلات کشور حل‌شده و نیاز نیست برای هر مسئله‌ای دستمان را طرف بیگانگان دراز کنیم.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *