بازدید: 1111 | تاریخ انتشار : 14 دی 1397
حوزه انقلابی باید در مقابل فسادها و کم کاری ها بایستد؛ و هم و غم همه مردم و مسئولین باید برای پیشرفت انقلاب اسلامی باشد‌.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام زیرکی امام جمعه موقت شهر خنداب در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه خنداب، با بیان دو ویژگی زندگی خوب گفت: هر کسی به حق رسید باید دیگران را نیز به حق برساند همچنین در کنار تقوا، اصالتها را بشناسیم از جمله دو ویژگی است که برای داشتن یک زندگی خوب توصیه می شود.
وی با اشاره به کلام امام خمینی (ره) درخصوص تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها گفت: شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلابها هم در پیدایش و هم در کیفیت مبارزه از دیگر انقلاب ها جدا است و تردیدی نیست که انقلاب اسلامی هدیه الهی است.
امام جمعه موقت خنداب تصریح کرد: تمام جوانب انقلاب در قانون اساسی تصویب شد و به رأی مردم گذاشته شد؛ در قانون اساسی که مشروعیت خود رهبری هم در قانون دیده شده است و همین باعث دیده شدن انقلاب است.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی است که خون های زیادی به پای آن ریخته شده است و پرچم این انقلاب روز به روز عزتمندتر خواهد شد. ملتی که با قیام خود ولایت الهی را پذیرفته است خداوند هم به آنها ثبات قدم می دهد و در تمامی مشکلات، کودتا، فتنه ها، تحریم ها، جنگ اقتصادی این ملت را یاری می کند و تا زمانی که این ملت شعائر و ارزشهای انقلاب را فراموش نکرده اند هیچ ضرری بر این مردم و انقلاب تاثیر گذار نخواهد بود.
زیرکی با تاکید بر اینکه ارزشهای انقلاب نه تنها بعد از ۴۰ سال فراموش نشده بلکه مورد توجه مردم و رهبری است، گفت: اگر چه مردم ناکارآمدی مسئولین را می بینند اما همچنان به نظام پایبند هستند و در عمل نیز این را اثبات کرده اند.
امام جمعه موقت خنداب استقلال، آزادی، عدالت، استکبار ستیزی، حمایت از مظلومین و مستضعفان را جزو شعائر انقلاب عنوان و تصریح کرد: این شعائر و ارزش های انقلابی و اسلامی تا زمان ظهور حجت باقی خواهد ماند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب خواهان حوزه های علمیه انقلابی هستند، حوزه هایی که انقلابی باشد، روحانیتی که به دنبال مسائل انقلاب باشند و برای پیشرفت انقلاب دغدغه داشته باشند؛ روحانیت باید درد مردم را فریاد بزند و رنج جوان امروز را درک کند و بر ای رفع مشکلات تلاش کند حوزه ها نباید به منبر بسنده کنند که اگر چنین شود سنخیتی با انقلابی بودن نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: حوزه انقلابی باید در مقابل فسادها و کم کاری ها بایستد؛ و هم و غم همه مردم و مسئولین باید برای پیشرفت انقلاب اسلامی باشد‌.

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *