بازدید: 1207 | تاریخ انتشار : 20 دی 1397
نماینده اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی سلامت را موضوعی همگانی دانست و گفت:تجربه نشان داده است که پیشگیری در عرصه حفظ سلامت،مفیدتر ،ارزان تر و بهتر از درمان است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان خنداب با حضور نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، فرماندار خنداب و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.
علی اکبر کریمی نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز بزرگمرد تاریخ ایران و افتخارات استان مرکزی میرزا تقی خان امیر کبیر گفت:: امیرکبیر مردی بود که نامش یادآور صلابت و اقتدار ایران در مقابل دشمنان است. وی در دوره کوتاه ۳ ساله وزارتش توانست قدم هایی بزرگ برای پیشرفت میهن اسلامی بردارد.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره امیرکبیر گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «در کشور ما فعالیت‌هایی از نوع کارهای کهامیرکبیر کرده باید انجام شود، فعالیتی که می تواند باعث پیشرفت کشور شود.»
نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب که برای پیشرفت این کشور تلاش کردند و خون خود را برای دین اسلام کردند، ادامه داد: مجمع سلامت ابتکاری ارزنده و خوب بود که از سوی وزارت بهداشت شکل گرفت؛ برگزاری مجمع سلامت در شهرستان فرصتی برای هم اندیشی، تبادل نظر و ارائه نظر در حوزه سلامت است.
کریمی گفت: سلامت گوهر ارزنده ای است که از طرف خداوند به انسانها داده شده است، گذر عمر توانمندی روحی و جسمی را می کاهد اما انسان می تواند با تدابیری از این نقصان پیشگیری کند. تجربه نشان داده است که پیشگیری در عرصه ی حفظ سلامت، مفیدتر، ارزان‌تر و بهتر از درمان است.
وی افزود: برگزاری چنین مجامعی نشان دهنده این است که ما در مسیر پیشگیری از بیماری ها هستیم .در سال‌های گذشته در شهرستان خنداب تلاشهای زیادی برای بهره برداری و تشکیل بیمارستان خنداب انجام شد و تلاش‌ها برای تکمیل تجهیزات ادامه دارد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: نواقص و کاستی هایی مانند حضور پزشکان متخصص و تجهیزات در این شهرستان وجود دارد و مردم این شهر تا زمانی که مجبور نشوند با وجود بیمارستان در خنداب به شهرهای مجاور مراجعه می کنند .
کریمی با بیان اینکه در هفته پیش رو جلسه ای ویژه برای بررسی نواقص در حوزه درمان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: مساله دیگر در حوزه سلامت، بحث خدمات تامین اجتماعی است که در خنداب و کمیجان واحد مرکز درمانی این سازمان وجود ندارد و این موضوع با عدالت سازگار نیست.
وی افزود: مکاتباتی صورت گرفته است که این سازمان برای خدمات رسانی بیشتر به جامعه تحت پوشش خود با بیمارستان دولتی خنداب و پزشکان متخصص و داروخانه قراردادی داشته باشد و افراد تحت پوشش بتوانند از خدمات رایگان تامین اجتماعی بهره مند شوند.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان کرد: سلامت مقوله بسیار مهمی است و نباید فقط از دانشگاه علوم پزشکی انتظار تامین سلامت را داشت. سلامت موضوعی همگانی است که همه دستگاه ها باید تلاش کنند، دست به دست هم‌ دهند تا سطح سلامت ارتقا پیدا کند و نسلی سالم و پویا و با نشاط داشته باشیم.
انتهای پیام/

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *