بازدید: 1259 | تاریخ انتشار : 25 دی 1397
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،سلیمان شاه حسینی رئیس اداره گاز شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب درخصوص پیشرفتهای این حوزه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با نگاهی گذرا به پیشینه تولید و گاز رسانی در سطح شهر و کشور و مقایسه آن با 40 سال قبل در می یابیم که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گام های بسیار بزرگی در این راستا برداشته شده است.

شاه حسینی با اشاره به تعداد شهرها و روستاهای گازرسانی شده شهرستان خنداب گفت: از سال ۱۳۸۳ عملیات گازرسانی در خنداب آغاز شده است واز ۸۲ روستای شهرستان ،۷۷ روستا گازرسانی شده و ۳ روستای قلعه اسدآباد،احمدآباد و قمشلو به دلیل اینکه تعداد خانوراهای آن ها کم است و فاصله این روستاها با شبکه گاز زیاد است و سرانه هزینه گاز رسانی بالاست هنوز تحت پوشش خدمات این سازمان قرار نگرفته اند.۹۹/۷۷ صدم از جمعیت شهرستان خنداب از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در دو شهر خنداب و جاورسیان دو ناحیه گاز و یک جایگاه CNG وجود دارد، گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شهرستان، گاز رسانی و تامین سوخت آب سنگین و پدافند هوایی است.

وی گفت: روستای چالاب سفلی با ۱۴ اشتراک و چالاب علیا با ۹ اشتراک از جمله روستاهایی هستند که با وجود خانوار کم از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

حسینی در ادامه گفت: بیست هزار و 400 مشترک در سطح شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و سال ۱۳۹۴ جشن پایان گاز رسانی در شهرستان خنداب با شعار «سبز شدن شهرستان از نظر سوخت پاک» گرفته شد. همچنین این شهرستان جزو شهرستان هایی است که در تمامی روستاهای آن در حوزه پیشگیری از حوادث نیرو مستقر است.

حسینی از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه گازرسانی را آموزش نکات ایمنی در حوزه گاز طبیعی عنوان کرد و گفت: هوادهی منازل، خطرات منوکسید کربن و شرایط انفجار ناشی از نشت گاز طبیعی برای دهیاران و شوراهای شهر و روستا و برخی مدارس شهرستان تبیین و آموزش داده شده است.


 

 


 

 


کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *