بازدید: 1151 | تاریخ انتشار : 27 دی 1397
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،

قدرت‌اله ابراهیمی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب؛ انقلاب اسلامی را حاصل خون هزاران شهید دانست و گفت: انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن است که بر همه آحاد جامعه لازم است قدردان انقلاب و حافظ دستاوردها و آرمانهای انقلاب، امام راحل و شهدا باشند.

ابراهیمی اظهار کرد: دانش آموزان باید قدر شرایط موجود نظام انقلاب اسلامی را بدانند و نسبت به اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی آگاهی و شناخت کاملی داشته باشند و برای رسیدن به پیشرفت، عدالت، قرب الهی و حیات طیبه گام های موثری بردارند.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و پرورش در شهرستان خنداب گفت: در سطح شهرستان 8 هزار دانش آموز در 134 مرکز آموزشی درحال تحصیل هستند . خوشبختانه با کمک خیرین 85 درصد مدارس مقاوم سازی و از نظر گرمایشی 100 درصد تجهیز شده اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب تصریح کرد: ساخت دو مدرسه استثنایی، 4 مرکز آموزشی شبانه روزی و 5 سالن ورزشی در مدارس از دیگر اقداماتی است که به برکت انقلاب اسلامی در این شهرستان صورت گرفته و برای دانش آموزان مهیا شده است.

وی در ادامه گفت: مدارک تحصیلی معلمان قبل از انقلاب در سطح دیپلم یا زیر دیپلم بوده است؛ اما در حال حاضر معلمان شهرستان دارای مدارک کارشناسی و 20 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. تدریس در پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی در مدارس شهری و در مقاطع متوسطه اول و دوم تمامی پایه ها در سطح شهر و روستا به صورت تخصصی است.

ابراهیمی با اشاره به پیشرفت شهرستان در حوزه نهضت سوادآموزی گفت: 92 درصد جمعیت شهرستان باسواد هستند درحالیکه در گذشته بیش از 80 درصد مردم این شهرستان بی سواد بودند.

وی افزود: انجمن های اسلامی، شوراهای دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، انجمن های علمی، انجمن های اولیاء و مربیان، انجمن های ورزشی، مسابقات و المپیادهای ورزشی، کانون های قرآن، آموزش قرآن کریم با تدریس خواهران حوزوی در برخی مدارس، آموزش مسائل بهداشتی با همکاری هلال احمر به اولیاء دانش آموزان، برگزاری طرح های مروج سلامت با همکاری شبکه بهداشت برای دانش آموزان، برگزاری جشنواره های ویژه مانند جابر بن حیان و خوارزمی و... برای استعداد سنجی دانش آموزان در مدارس سطح شهرستان در حال فعالیت هستند که در گذشته فعالیتی در مدارس شهرستان نبوده و دانش آموزان از فعالیتهای جانبی محروم بوده اند.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *