بازدید: 1254 | تاریخ انتشار : 7 بهمن 1397

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،تكريم و تعظيم شهيدان، تلاشي مقدس است در برافراشتن پرچم‌هاي سرخ استقلال و آزادي بشريت، از يوغ ذلت و اسارت و گام بلندي است در راستاي احياي ارزش‌هاي مكتب توحيد و عدالت؛ زيرا كه، «شهادت، مرگ در راه ارزش‌هاست» و هر شهيد، مشعلي است كه در بلنداي عزت و سرافرازي يك ملت، جاودانه مي‌درخشد.

 شهادت شهيد به طور يقين بسيار پرارزش‌تر و مؤثرتر از حيات اوست. «شاهد» از اوصاف خداوند است و زماني كه كسي به آن درجه از خلوص برسد كه به مقام شهادت نايل آيد او مخلوقي است ملحق شده به خالق و عادي است و از "ونفخت فيه من روحي"

 شهادت نه يك مردن، كه يك انتخاب است: «ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله. اموات بل احياء و لكن لا تشعرون».  هر كسي را كه در راه خدا كشته و شهيد شد، مرده نپنداريد؛ بلكه او زنده جاويد است وليكن شما اين حقيقت را در نخواهيد يافت.شهيد همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حيات جاري در سطح طبيعت به حيات پشت پرده آن مي‌باشد.

  در قرآن كريم، حدود ده آيه به صورت صريح درباره كساني كه در راه خدا كشته شده باشند، وجود دارد. از جمله مسايلي كه در اين آيات به آن اشاره شده است عبارت است از: زنده بودن شهيد، رزق شهيد، آمرزش گناهان شهيد، ضايع نشدن عمل شهيد، مسرت و خوشحالي شهيد، وارد شدن در رحمت الهي و رستگاري شهيد.
 

فرازی از زندگینامه شهید والامقام رمضانعلی حمیدی:

شهید معظم رمضانعلی حمیدی در سال 1342 در جاورسیان متولد گردید و تحصیلات خود را تا ششم نظام آموزشی قدیم گذرانده و آنگاه به صورت پاسدار افتخاری به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اراک ملحق می گردد و بعد از اعزام به جبهه در مورخه 67/5/15 در منطقه عملیاتی سردشت در حالی که متاهل و دارای سه فرزند بوده است به درجه رفیع شهادت نائل می گردد .پیکر مطهر شهید در محل تولد خود و در گلزار مطهر شهدای جاورسیان به خاک سپرده شده است.

 

 

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *